Kas vibreerivad lihaseväristajad on tõepoolest sama efektiivsed kui päris trenn?

 (7)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Värske uuringu järgi võivad moodsad keha vibreerima panevad masinad olla pea sama efektiivsed kui reaalne füüsiline treening. Seni on see suudetud küll ära tõestada vaid hiirtel katseid tehes.

Vibreerivad treeningmasinad on sisuliselt tugevalt värisevad masinad, mille peal istudes või seistes peaks rasv kaduma ja lihas tugevnema.

Ameerika Ühendriikides läbi viidud uuringu järgi võib 20 minuti jooksul vibreerival masinal istumine või seismine olla sama efektiivne kui 45-minutiline jalutuskäik, kirjutab News.com.au.

Hiirte peal läbi viidud uuring on esimene, mille järgi vibreerivatel masinatel ka inimese füüsisele reaalne mõju võib olla. Uuringu autorite sõnul võib see tähendada läbimurret ülekaalulisuse ja diabeedi ravis.

Ülekaalulised hiired, mida katse läbiviimiseks kasutati, võtsid pärast masinal võnkumist vähem kaalu juurde kui varem. Lisaks märgati lihasmassi paranemist ja insuliini tundlikkuse paranemist.

Uuringu autorite sõnul on suurim kasu, mida see test annab, enesekindlus, et võdistajatest võib kunagi kasu olla morbiidse rasvumise ja diabeedi ravis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias