Kasuliku hinnavõrdlus: Kas välismaa-reis on odavam kui spaa-puhkus Eestis

 (117)
Kasuliku hinnavõrdlus: Kas välismaa-reis on odavam kui spaa-puhkus Eestis
Foto: Sven Arbet

Kasulik uuris, kui suur on hinnavahe, kui pere puhkaks Eestis võrreldes sellega, kui sõidetaks välismaale. Selgus, et nädal aega Eesti spaas tähendab samas suurusjärgus väljaminekut kui puhkus Bulgaarias.

Meie hüpoteetiline perekond on 4-liikmeline, koosnedes kahest täiskasvanust ja kahest 10-12-aastasest lapsest. Pere soovib puhata nädal aega. Puhkuse ajaks valisime suvekuud ehk niipea kui võimalik ja tingimuseks oli, et pere soovib majutust, hommikusööki ja hinnatundliku kliendina lisa-atraktsioonidele kulutusi teha ei taha.

Spa Hotellis Rüütli maksaks sellistel tingimustel perepakett soodushinnaga 173 eurot ööpäevas ehk 6 ööpäeva hind kokku oleks 1038 eurot.
Hind sisaldab majutust, hommikusööki ja piiramatut veekeskuse ning saunakülastust. Müügijuhi sõnul on võimalik veelgi soodsam hind saada, see sõltub aga hotelli täituvusest soovitud ajaperioodil. Perepaketile saab juurde osta päevaspaa-paketi, mille hind kahe protseduuriga on 12 eurot, kolme protseduuriga 15 eurot.
Arvestame siia juurde kütusekulu juhul, kui perekond on pärit Eesti keskelt, näiteks Paidest. Maad mööda sõidetavaid kilomeetreid koguneb ca 243 km, edasi-tagasi kulu tuleks 44,23 eurot (keskmise kuluga 7 liitrit/100km ja hind 1,3 eurot/liiter), lisaks praamipiletid sinna ja tagasi 35,60 eurot.
Hind kokku: ca 1117,80 eurot

Seotud lood:

Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskuses oleks hind perele 153 eurot ööpäevas, see sisaldab hommikusööki ja piiramatut veekeskuse kasutust. Kuue ööpäeva hind tuleks seega 918 eurot.
Linnadevaheline kaugus on 95 km, edasi-tagasi kütusekulu tuleks 17,30 eurot.
Hind kokku: ca 935,30 eurot

Pühajärve Spa&Puhkekeskuses saaks nädal aega olla soodushinna ehk 700 euro eest. Hind sisaldab hommikusööki ja ujula ning jõusaali kasutust.
Linnadevaheline kaugus on 142 km, edasi-tagasi kütusekulu tuleks 25,84 eurot.
Hind kokku: ca 725,84 eurot

Kütuse maksumuse arvutamiseks saad kasutada Kasuliku kütusearvutajat.
Linnade vahemaad saad teada SIIT.

Wris Reisibüroo pakkumuste hulgast on väljaspool Eestit üks soodsamaid puhkusekohti Bulgaaria. Otselend Tallinnast sihtkohta ei kesta kaua, ca 3 tundi. 2 täiskasvanu ja 2 kuni 12 a lapse nädalane puhkus koos lennupiletite, majutusega 3 * hotellis, hommikusöökidega maksab ca 1052 €/perele. Sinna juurde võib atraktsiooniks valida näiteks mereretke ja veepargi, mis kokku teevad 180-200 euro ringis.

Estravelis on täna saadaolevatest reisidest soodsaimad viimase hetke väljumised, nt 15. juuni pakett Varnasse Bulgaarias maksab 2-le täiskasvanule ja kahele lapsele kokku 1326 €. Pakett sisaldab majutust 3 tärni hotellis ja hommikusööke. Perepuhkus kultuuripealinnas Riias hotellis Kolonna Hotel Riga maksab 4-liikmelisele perele alates 69 eurost ehk nädalane puhkus teeks hinnaks 414 eurot.

"Reisi hind sõltub lisaks sihtkoha ja majutuse tüübi valikust ka reisi toimumise ja paketi ostmise ajast - näiteks jõulude ja aastavahetuse periood ning koolivaheajad on alati kallimad, pikalt ette ostetud ja viimase hetke reisid enamasti aga soodsamad. Näiteks järgmise aasta 7. jaanuariks saab perepaketi kahele täiskasvanule ja kahele lapsele Kanaari saarele Tenerifele hinnaga 2069 €," lisas Estraveli turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika Ritson.


Hea lugeja, kas sul on õnnestunud välismaal soodsamalt puhata kui Eestis? Kirjuta, kuhu reisisid ja kui palju see maksis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias