KASULIKU JÕULUBLOGI | Kas olukord on rahunemas või kestavad megajärjekorrad õhtusse välja? Pärastlõunal oli mitmes kaupluses korralik tunglemine

 (385)
Järjekord Rocca al Mare Prismas
Järjekord Rocca al Mare PrismasLugeja

Kuna jõulueelne aeg langeb tänavu nädalavahetusele, on oodata kauplustes üle kogu Eesti järjekordi, ummikuid ja ülerahvastatust. Kasulik kajastab toimuvat reedest pühapäevani otseblogi vahendusel.

Tööinimene võib rõõmustada, sest tänavu läks õnneks - 24-26. detsember langeb tööpäevadele, seega saab pikalt puhata.

Ei saa aga jõuluaega mööda saata ilma ostlemiseta, sest tarvis katta toidulaud ja kuuse alla kingid muretseda. Muidugi on olemas inimesi, kes juba varakult ostud ära teevad, kuid suur hulk jõuab poodi ilmselt alles viimasel hetkel. Seetõttu on täna ja nädalavahetusel oodata suuremat sorti ostuhullust.

Pühapäeval olid täis kõik suuremate ostukeskuste parklad. Galerii Järve keskuse juurest:

Delfi fotograaf käis läbi ka Ainazi SuperAlko alkoholipoest, kus oli näha kõva sagimist.

Ülemistel läks asi hulluks juba reede pärastlõunal, seda nii liikluses kui ka Ülemiste kaubanduskeskuses. Vaata galeriist lähemalt:

Infot ka poodide lahtiolekuaegade kohta. Suur osa kaupluseid on avatud tavapärastel kellaaegadel. Rimid 22ni, Coopi kauplused 22ni, Selverid 21, 22 või 23ni (olenevalt poest) ja Maximad 22-23ni.

Seotud lood:

Kõik Prismad on aga jõulude eel hoopistükkis 24/7 avatud.

Vaata galeriid öisest olukorrast Prisma kauplustes:

Hea lugeja! Otseblogisse ootame ka sinu pilte, videoid või tähelepanekuid tänavuse jõuluostlemise kohta. Märkasid, et kaupluses said mandariinid otsa? Pidid toidupoes ootama järjekorras pool tundi? Ei leidnud kaubanduskeskuse parklas kohta? Kõik info on oodatud aadressile vihje@delfi.ee.

Kasuliku jõulublogi
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/tuhanded-eestlased-veetsid-joulueelse-nadalavahetuse-ostukeskustes?id=84844335
Tundub, et olukord on üle Eesti rahulik. Sellega lõpetab Kasuliku toimetus ka otseblogi ning soovib kõigile rahulikku jõuluaega!
Paistab, et megajärjekordi enam kauplustes pole. Kui aga märkad, siis saada vihje aadressile vihje@delfi.ee.
Ilmselt on aga paljud inimesed juba sõprade või lähedastega aega veetmas, mitte poes.
Rocca al Mare keskuses käinud lugeja teatab, et keskuse parkla on endiselt üsna hõivatud, kuid ostud saab üsna rahulikult tehtud.
T1 Selveris on aga teised lood. Selveri iseteeninduspuldid on põhimõtteliselt täiesti otsas.
Delfi fotograafi sõnul on kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinn juures rahulik: liiklus on hõre ja parkimiskohti on küllaga. https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=239478
Järve keskuses ruumi vähe. Parkimine käib pehmelt öeldes loominguliselt.
Tartus pole olukord parem kui Tallinnas. Lõunakeskuse parklas on sisuliselt võimatu kohta leida, mistõttu on ka kõik teeääred ostlejate sõidukeid täis. Seal kandis liiklejad peavad arvestama ka ummikuga ringristmikul.
Ka Järve keskuse juures võib parkimisega keeruliseks minna.
Tallinna Kaubamajas käinud lugeja tegi arvutused poe pindala kohta. "Veerand poodi on järjekordi täis," ütles ta.
 Rahvast on turul ohtralt ja liha peaaegu turult otsas.
Jäädvustus Nõmme turult. Parkla on kohapeal viibiva lugeja sõnul täiesti umbes.
Liiklus on enamasti rahulik. Tallinna südalinnast läbi Liivalaia ja Paldiski maanteed pidi Keilasse sõites ei kohanud ühtegi ummikut, kinnitab lugeja.
Kui Prisma välja arvata, siis Rocca al Mare keskuses meeletut rahvahulka pole. Paistab, et kingid on enamikel ostetud, kuid söögikraami veel varutakse.
Mõni koht veel parkimiseks on Rocca al Mare keskuse ees.
Rocca al Mare Prismas on avatud kaks kassat ja iseteeninduskassad. Järjekorrad on metsikud.
https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikuvideod/video-millised-on-puhad-ostukeskuses-poetootaja-jaoks?id=84835865
Kristiine keskuse Prismas näiteks meeletuid järjekordi ei ole, kuid inimesi on nii poes kui keskuses üldiselt sama palju kui on näiteks tavalisel reede õhtul. "Keskuses suhteliselt palju rahvast. Tavalist reede õhtut meenutab. Cityconi särkidega noored naised jagavad piparkooki ja soovivad häid jõule," ütleb kohal viibiv reporter.
Nii suurt mandariinihunnikut pole Kristiine keskuse Prismas ringi jalutanud reporter kunagi oma silmadega näinud. 
Kuusk kuuseks. Jysk on rahvast täis. 
Kristiine keskuse Jyski teeseldud kuusk on ikka päris kallis. 100-eurosest alghinnast on plastikust jõulupuu hind muidugi neli korda alla lastud.
Kas tööaeg pole veel käes või ongi inimesed müügimeeste poolt pühade ajaks rahule jäetud? 
Tallinnas on Kristiine keskuse parklas pisut ruumi veel küll. Päris ukse ette masin ei mahu, kuid taga mõni koht ikkagi veel leidub.
Meenutusi eilsest. Läti piiri ääres käis korralik alkoralli.
Kellele viimaste päevade külm ilm ei sobinud, siis võib rõõmustada. Hetkel on Tallinnas -2 kraadi, eile ulatusid külmapügalad -10ni.
Tuletame meelde, et blogisse ootame ka lugejatelt infot tänase ostupäeva kohta. Märkasid poes järjekordi või nende puudumist? Parkimisgeeniuseid või hoopis tühja parkimismaja? Saada vihje või foto aadressile vihje@delfi.ee.
Lugeja saadab pildi Tallinki kajutiakna juurde tekkinud härmatisest. Kas laevaaken peakski nii palju külma ja niiskust läbi laskma?
Blogi alustab viimase päevaga. Kas kaubanduskeskustesse jõuab massiliselt rahvast nagu eile või jääb olukord rahulikuks?
Ilmselt on enamikel inimestel tänaseks juba jõuluostud tehtud ja suuri masse enam poodidesse ei kipu. Kui aga märkad vastupidist, kirjuta sellest vihje@delfi.ee
Hetkeseis Rocca al Mare keskuse parklas. Lugeja kinnitab, et kohti on.
Lugeja vahendab hetkeseisu Rocca al Mare keskuses. "Prismas sain maksma kohe järjekordadeta, Soovitan tulla, valutult saab vajaliku kätte," ütles ta.
Vaata videointervjuud SIA Aldar Latvia juhatuse liikme Lauri Uiboga SIIT.
Veel üks näide parkimisgeniaalsusest. Foto tehtud Ülemiste keskuse parklas.
Kas kaubanduskeskustes on ruumipuuduse tõttu õigustatud jalakäijatele mõeldud teele parkida? Mõni arvab, et jah.
Kasulikku infot autojuhtidele: Tallinnast Tartu maanteelt välja sõites on kütuse hind 3,5 senti madalam kui mujal linnas. Seda nii Peetri Circle K-s kui ka sealsamas lähedal Nestes ja Olerexis.
Uibo lisas, et mullusega võrreldes kasvas käive poole võrra. Paistab, et piirikaubandus on hoos, vahet pole kas pühad või mitte.
SuperAlko poode haldava SIA Aldar Latvia juhatuse liige Lauri Uibo ütles, et täna tuleb piiri ääres kõva müügipäev.
Miks käivad inimesed kell 1 öösel jõulukinki ostmas? Vaata Delfi reportaaži SIIT.
Korraks pilk ka Tartusse. Lugeja sõnutsi Sõbra tänaval asuvas Prismas on olukord nagu laupäeval ikka: rahvast muidugi jätkub, aga järjekordade üle kurtmiseks põhjust pole. 
Elektroonikapoes aga lookleb Kristiines pikk, pikk järjekord. 
Kristiine Prismas on loomulikult ülipopulaarsed ka mandariinid. 
Ülemiste Rimis käinud lugeja rõõmustab, et mänguasju veel ohtralt alles.
Olukord Pärnus Kaubamajaka juures. Parkla paistab küll päris täis olevat.
Veel üks jäädvustus piiri äärest. Käisid ise ka Lätis alkoholi varumas? Anna oma kogemusest teada vihje@delfi.ee.
Suur sagin käib ka Läti piiri äärses Ainazi SuperAlko poes.
Lugeja raporteerib: laupäeva kohta on Tartu Lõunakeskuse juures ebatavaliselt suur ummik. Ringile pea võimatu saada, keskuse juures tuleb autodemass. Ka parkla on umbes.
Ülemiste keskuse juures on parkla juba parasjagu umbes. 
Mõnes poes järjekord lausa uksest väljas.
Jõulumeeleoludest. Üks lugeja kirjeldab seika reede õhtust Tallinna bussijaamas. „Kell oli just saanud 18, kui bussijaama kohvikusse astusid kaks meest, umbes 5aastane laps ja naine. Räsitud, kuid viisaka olemusega. Mehed siirdusid lapsega leti äärde, rääkisid midagi ja lahkusid nukralt. Neid ei teenindatud, sest olid purjus. Aga samas väga viisakad ja mõistvad. Pärast pisikest arutelu otsustati lähedusse poodi minna. Kohvikust lahkusid täiskasvanud ees, laps nukralt järgi. Kalevipojad jõudsid koju. Häid pühi.”
Teine populaarne koht on raamatupoed. Jäädvustus Ülemiste keskuse Apollost.
Foto Ülemiste keskusest. Kõige suurem mass inimesi on just tehnikapoodides.
Paistab, et magus aeg täna ostukeskustes käimiseks on juba läbi. Suuremad kaubanduskeskused on rahvast täis.
Ostukeskustes on täna palju sagimist. Antud foto on tehtud Ülemiste keskuses.
Kahjuks rikub mõne inimese jõulutuju seegi, et soovitud pakk ei jõua kohale. Üks lugeja kirjutas viperustest Omnivaga. Pakk, mis sai teele pandud 5. detsembril pole tema sõnutsi kuskile liikunud. "Olen Omnivale korduvalt helistanud ja kirjutanud, vastuseid ei saa ja ainult,ethakkavad kohe uurima," märgib lugeja. "Tundub,et mõnel siiski jõuluvana pakki see aasta ei too tänu omnivale." Kas sinulgi on olnud Omnivaga probleeme? Kirjuta sellest vihje@delfi.ee
Populaarsed isegi keset ööd.
21.-23. detsember on kõik Prismad üle Eesti avatud ööpäevaringselt, misjärel jäävad 24/7 avatuks Mustamäe, Lasnamäe ja Sikupilli Prisma. Ülejäänud kauplused on 24. ja 31. detsembril avatud 21-ni ning 1. jaanuaril 12 kuni 23.
Prisma andis teada, et hommikul tehtud kokkuvõtte järgi käis öist Prismat külastamas sadu inimesi üle Eesti. Tallinnas käis tavalistes 24h avatud kauplustes umbes samapalju inimesi kui eelnevatelgi nädalatel on käinud, ajaliselt oli rohkem liikumist nendes poodides kuni kella 03ni öösel. Jõulueelsel ajal erakorraliselt avatud Kristiine ja Rocca Prisma pole veel nii palju populaarsust kogunud. Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots kommenteerib: ”Suurtes keskustes Kristiines ja Rocca al Mares asuvates Prismades jagus külastajaid jagus umbes 1ni, osteti nii tavapäraseid toidukaupu kui ka näiteks kelkusid. Meile on oluline olla olemas ka neile kümnetele klientidele, kes soovivad Tallinnas külastada tavapäraselt kella 23ni avatud kauplusi. Kaupa pannakse öösiti välja nagunii, meil ei ole keeruline hoida ka uksi lahti, et oma klientide elu lihtsustada.”
Infot taksojuhilt: kõik juhid magavad ennast praegu eilsest välja, päris hull öö olla olnud. Praegu juhte väga väljas pole, takso ooteaeg võib olla pikk.
Parkimisgeeniused eile õhtul Kristiine keskuses. Kusjuures vabu kohti oli parklas küll, väitis foto autor.
Lugeja kurdab, et Taxify ootejärjekord on Tallinnas umbes 9 minutit. "Tavaliselt saab minuti või kahega!" ütles ta.
Vahelduseks ostlemisele - mida veel lumisel nädalavahetusel teha? Äkki hoopis aega veetma lauluväljakule. Foto on tehtud eile pärastlõunal. 
Kohe näha, et laupäev - hommikul pealinnas ummikuid polnud, ka poodide juures on olukord rahulik. Kas plaanid täna veel jõuluostlema minna? Jaga oma muljeid ja fotosid vihje@delfi.ee
Ööostlemine täies hoos! Mäletatavasti on Prismad pühade ajal lahti 24/7. Antud foto on tehtud Sikupilli Prismas. 
Kaubanduskeskused ja kauplused hakkavad vaikselt uksi kinni panema ja olukord on rahulik. Kasulik lõpetab tänaseks blogimise. Näeme juba homme!
Olukord hetkel Kristiine keskuse Prismas. Järjekorda praktiliselt polegi.
Kel paak tühi, siis 95 bensiini saab täna hinnaga 1,239-1,259 eurot liitri kohta. Paistab, et jõulude eel on hinda isegi pisut alla lastud, eile oli number tanklates tabloodel veidi kõrgem.
Paistab, et olukord kaubanduskeskustes on vaikselt rahunemas. Lugejate piltidest nähtub, et järjekorrad pole nii hullud midagi.
Ülemiste keskuse Rimi järjekord. Kokku kolm inimest.
Ülemiste keskuses pole praktiliselt üldse inimesi järjekorras. Seevastu McDonald's on inimestest pungil. Foto tellimuste järjekorrast.
Lugeja raporteerib: Ülemiste keskuse parkla on väljas täis, kuid sees on 239 vaba kohta.
Foto Kristiine keskuse Prisma iseteeninduskassade järjekorrast. Pole üldse hull!
Teise lugeja sõnul saab hetkel Kristiine keskuse Prismas iseteeninduskassas ostud suhteliselt kiiresti tehtud. "Järjekorda peaaegu et polnudki," sõnas ta.
Lugeja annab teada, et Kristiine keskuse peaukse ette on ennast sättinud üles loomaõiguslased. "Ma täpselt ei tea, mille vastu nad protestivad," ütles lugeja. "Põgenesin kiirelt."
Uuring selgitas välja, et eestlaste vihatuimad jõulukingid on ülekaalukalt kujukesed ja nipsasjakesed. https://www.delfi.ee/article.php?id=84786957
Kui ka sind mõni eriti tavapäratult kallis toode morjendas, siis kirjuta ja saada foto vihje@delfi.ee
Lugejat ajab närvi muidu odava hinna poolest tuntud Walteri kampaaniahind. Rimis saab õlle kätte 1,29 euro eest, mis on tema meelest üsna kallis.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/parnu-rakvere-maanteel-toimunud-onnetus-sulges-tee-molemas-suunas?id=84831537
Liikluskaamera jäädvustus Tartu maanteelt. Olukord paistab ikka päris hull.
Veel üks foto Tartu maanteelt.
Lugeja foto. Hetkeseis Tallinnas, Tartu maanteel.
Tööpäeva lõpul linnast lahkuvad inimesed on ummistanud Tallinna liikluse. Tartu maantee on umbes Stockmannist, Pärnu maantee Liivalaia ristist alates. Samuti on umbes Järvevana tee, Tammsaare tee ja veel paljud linnast väljuvad teed ja tänavad. 
Ülemistel läks möll lahti juba pärastlõunal, kui päike polnud korralikult loojunudki. Parkimiskohti nappis, seega oli mõni sunnitud sõiduteele parkima.
Eestis sajab lund ja esineb pinnatuiski, teeolud on libedad ja nähtavus kehv. https://www.facebook.com/teeilmakeskus/photos/a.1188053747939669/1963487190396317/?type=3#w=500
Põhja Rimis parkimiskohti on, kinnitab lugeja. Liiklusega on aga piirkonnas keerulisemad lood.
Delfi lugeja annab teada, et Kalaranna linnapoolses otsas liiklus täiesti seisab. "Olen juba 10 minutit lihtsalt seisnud," ütles ta.
Jälgi artikli üleval otsepildist, mida eestlane toidulauale ostab!
Teinegi jäädvustus Tallinna poristelt tänavatelt. Linnast puhtana vist läbi ei pääse.
Tohoh! Kuuma ja vihmavaese suve tõttu oli kapsasaak tänavu eriti halb, mistõttu võib poodidest saada otsa prae- ja mulgikapsas. Loe pikemalt SIIT.
Kui aga sul täna kaubanduskeskuste parklates koha otsimisega eriti kaua aega läks, siis anna sellest teada aadressil vihje@delfi.ee.
Kuidas on lood aga kaubanduskeskuste parklates? Ühe lugeja sõnul oli juba eile Kristiine keskuse parklas turvameeskond parkijaid katuseparklasse juhatanud, kuna mujal polnud ruumi.
Lisaks on tänavad kuidagi eriti mullased. Delfi fotograaf tegi linnale tiiru peale. Trööstitu pilt, eriti jõuluaja kohta.
Tallinn on praegusel kellaajal juba korralikult umbes. Probleeme paistab olevat kesklinnas näiteks Narva maanteel, Tehnika tänaval ja Liivalaias.
Jõulublogi alustab. Tuletame meelde, et igasugust infot jõuluostlemise, ummikute ja järjekordade kohta ootame aadresil vihje@delfi.ee.
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias