Kaubandustöötajad tervitavad otsust lühendada poodide lahtiolekuaegu: seda võiks teha kogu riigis

 (12)
Isolatsioon
Kaupluses soovitatakse käia lasteta ning sooritada ostud kiirelt.Foto: Priit Simson

Eesti Kaubandus- ja Teenindustöötajate Ametiühingu esimehe Elle Pütsepa sõnul on tänases olukorras kaupluste lahtioleku aegade lühendamine igati põhjendatud ning seda võiks teha kogu riigis.

„Praegune olukord, kus osad kauplused on otsustanud lahtiolekuaegu lühendada ja teised mitte, tekitab ostjates segadust,“ põhjendas Pütsepp lisades, et niipea kui peaks viiruse puhang veelgi kiirenema võiks sulgeda kõik kauplused peale toidupoodide ja apteekide.

Kaubanduskeskuste ja kaupluste lahtioleku aegade lühendamine aitab Pütsepa sõnul minimaliseerida viiruse levikut, kuna see võimaldaks piisava põhjalikkusega tegeleda tavapärasest põhjalikuma müügipindade puhastamise ja desinfitseerimisega.

„See annaks ka võimaluse täita kaubariiuleid vältides kontakti klientidega ja paremini kaitsta nii kaupluse töötajate kui klientide tervist,“ rääkis Pütsepp soovitades klientidel otsekontakti minimaliseerimiseks eelistada ostude eest tasumisel pangakaarte ja viipemakseid sularahale.

Lisaks kutsuvad kaubandustöötajad oma tööandjaid üles suhtuma oma töötajatesse hoolivalt ning mitte lõppetama töölepinguid kergekäeliselt. „Teadmatust ja mure tuleviku osas on praegu töötajate seas palju ning üks suuremaid hirme on seotud töölepinguseaduse § 37 kasutamisega, mis võimaldab töötaja alampalgale viia.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias