Kauplus eiras seadust ja loosis klientidele tasuta ilutulestikku

 (34)
Uue aasta vastuvõtmine Viljandis
Uue aasta vastuvõtmine ViljandisFoto: Kenno Soo

Kauplus Handymann korraldas sotsiaalmeedias kampaania, kus loosis välja ilutulestikku, kuid selline tegevus on seadusevastane.

Kasuliku poole pöördus lugeja, kes andis teada, et Handymann loosib fännide vahel sotsiaalmeedias välja ilutulestikku, kuid see on vastuolus lõhkematerjaliseadusega. Nimelt sätestab § 40 lõige 4, et pürotehnilist toodet (ilutulestikku) ei tohi pakkuda tasuta, tarbijavõistluse või -mängu raames.

"Handymann, mis sulgeb "loetud kuude jooksul" kõik oma kauplused, on võtnud käsile aga just sellise kampaania, mille auhinnaks on ilutulestik. Seda eriti ajal, kus linnad loobuvad paugutamisest. Tõenäoliselt on neil savi seadusest, sest "varsti" pakivad nad end kokku niikuinii," kirjutas Kasulikule lugeja.

Paistab, et pood sai enda veast aru, kuna täna postitasid nad sotsiaalmeediasse, et loosimist enam ei tehta. "Kahjuks olime sunnitud eemaldama ilutulestiku jagamiskampaania. Nagu aru saime, läksime seadusega veidi vastuollu! Teile kõigile aga HEAD VANA-AASTA LÕPPU!" kirjutas Handymann sotsiaalmeediasse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias