Kaupmeeste pidu läbi: lennujaamade ulmeliselt kallis pudelivesi võib peagi minevikuks saada

 (59)
Noortebänd-17
Foto: Ilmar Saabas

Euroopa liidu ametnik püüab läbirääkimistes lennujaamadega saavutada kokkuleppe, et reisijatele müüdaks pärast turvakontrolli odavamat vett, võrreldes hindadega, mida täna paljudes lennujaamades näha võib.

Euroopa Liidus reisijatel ei ole lubatud tänaste kehtivate seaduste järgi vedada läbi turvakontrolli suuremaid vedelikke sisaldavaid konteinereid kui 100-milliliitriseid.

See tähendab enamasti seda, et reisijad, kel tekib janu pärast turvaväravatest läbiminekut, peavad oma kukrut heldelt kergendama. Turvaväravatetagune lennujaam on enamasti täis poode, kohvikuid ja restorane, milles müüdav kaup on märgatavalt kallim tavapoodide hindadest.

Euroopa transpordivolinik Violeta Bulc rääkis Saksa väljaandele Welt am Sonntag, et hetkel käivad läbirääkimised, mis seesuguse ebaõigluse ära lõpetaks.

Tema sõnul on juba praegu 126 Euroopa lennujaama, mis teenindavad kokku 50 protsenti Euroopa reisijatevoost, andnud valmisoleku pakkuma turvaväravate taga vett pudelihinnaga 1 euro. Voliniku sõnul on tema ülesandeks „jah" sõna kätte saada nii paljude Euroopa lennujaamade käest kui võimalik.

Soome rahvusrignhäälingu Yle uudisteportaalis võttis sel teemal aga sõna Finavia, kes on Helsingi lennujaama operaatorfirma. Ettevõtte sõnul võiksid veehädas, kuid raha säästa eelistavad reisijad võtta kaasa tühja pudeli, mida saab janu korral tualetis taastäita.

Saada meile vihje, foto või video!