Kesklinna elanik Telia kiire interneti ootuses: tere tulemast 21. sajandi e-Eestisse!

 (47)
Telia
Foto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Facebookis jagas oma internetiprobleeme Telia klient, kes otsustas oma senise ühenduse vahetada kirjade järgi kiirema vastu, kuid mida talle ei võimaldatud. Valguskaabliga internetist võib ta aga vaid und näha, sest selle rajamise eest Tartu südalinnas, kus kirja autor elab, tuleks maksta üle 2000 euro.

Värskelt oli siin teemaks lairibaühenduse baasvõrkude rajamine ning, et kuidas sealt viia reaalne ühendus edasi lõ...
Posted by Tarmo Haud on 18. veebruar 2016. a.

„Olen juba üle aasta üritanud Telia käest omale kiiremat internetti saada kui kunagi tellitud Kodulahenduse pakett, mis annab kiiruseks 12 Mbps alla ja 1 Mbps üles. Kogu selle protsessi käigus olen Telia kliendiks hankinud ühe suurema kortermaja, et "tekitada neile motivatsiooni kaablit minu maja suunas vedama". Veetigi, hooga veeti möödagi, aga internetti ma ikka omale ei saanud," on Telia klient pettunud.

Seotud lood:

Kirja kirjutanud kliendile on tehtud hinnapakkumine - 28 meetrit kaablivedu maksaks 2257 eurot. „Mõistagi kuulub selle raha eest rajatav infra kõik Teliale ning neil on võimalik seda ära kasutada ilma liitumistasu või mulle kompensatsioonita järgmistele klientidele teenuse müümiseks," kirjutas klient Facebookis, kelle hinnangul on valguskaabel täna seega täiesti välistatud.

Seejärel sai alternatiivina kaalutud 4G ühendusega liitumise peale. „Seda eriti valguses, et Telia tuli nüüd lõpuks välja mahupiiranguta ühendusega. 20 Mbps alla ja 5 Mbps üles. Pole küll 100/100 ühendus, mida hea meelega tahaks, aga „raskel ajal" käib kah," mõtles kirja autor.

Mees suhtles Telia kodulehe kaudu ka klienditeenindajaga, kellele sai mure ära räägitud. Klienditeenindaja arvas, et 4G on igati mõistlik mõte ning andis ülevaate hinnakirjast.

Mõeldud, kuid mitte tehtud. Pärast tööd jalutas mees Telia esindusse ning ootas järjekorraautomaadi numbrit. Lõpuks sai mure uuesti klienditeenindajale ära räägitud. Teenindaja kuulab mehe ära ja teatab siis: „Ei, teile me seda ühendust ei müü!"

Siis aga selgus tõde, mis millegi pärast Telia kodulehe kaudu klienditeenindajaga vesteldes ei selgunud. „Ehk siis, kui sul on võimalik traadi otsast täna saada mingisugunegi internet (ei tea kas vana hea dial-up läheb ka arvesse), siis Telia keeldub 4G ühendust lubamast. Ütleb lihtsalt, et "Ei tohi".

Pakett, mille eest kõnealune klient täna endiselt Teliale raha maksab, lubab kodulehe info järgi 12 Mbps alla- ning 1 Mbps üleslaadimiskiirust. Ometigi on reaalsuses need numbrid vastavalt 5 Mbps ja 0,74 Mbps ning televiisorist tuleb tihtipeale vaadata 2x2 mõõdus piksleid. „Seda ajal, mil HD-televisioon võiks olla norm," leiab mees.

Telia klienditeenindust on mees ühenduse probleemidega piinatud ligi kaks aastat. Ka tehnik on külas käinud ning seni nentinud ainult seda, et lähim miski jaotuskeskus, kust täna internet tuleb, on üle koormatud. Teisi sõnu - kasutusel on rohkem ühendusi kui tehnika välja kannatab. „Viimati nentis tehnik kurvalt, et „tõstsin su ühenduse ühe vähem koormatud kaardi taha, aga ega seal ka pilt hea ei ole"," jutustas mees ümber.

„Nimetatud ühendus siis Eesti suuruselt teises linnas Tartus, Raekoja platsist 10-minutise jalutuskäigu kaugusel. Tere tulemast 21. sajandi e-Eestisse!" lisab nördinud kirjaautor.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul oli algselt uus 4G tehnoloogial põhinev Koduinterneti teenus suunatud tõesti vaid nendele aadressidele, kuhu ükski kaabelühendus ei ulatu.

Loe veel

„Samas tekkis uue lahenduse vastu ootamatult suur huvi ka ADSL-tehnoloogia kasutajatel ehk klientidel, kelleni jõuab täna Telia interneti püsiühendus üle vaskkaabli. Peamiselt on tegu klientidega, kes kasutavad kiiruseid 12/1 Mbit/s ja 5/1 Mbit/s. Kuna huvi on suur, otsustasime ka nendele klientidele laiendada uue lahendusega liitumise võimalust," kõlas Neudorfi selgitus.

„Samas on paljudel senistel ADSL- lahenduse kasutajatel täna olemas ka VDSL-tehnoloogia võimekus, mis tähendab, et näiteks varasema 12/1 kiiruse asemel saavad nad valida kas 20/5 Mbit/s või 40/10 Mbit/s kiiruse. Seetõttu pakume nendele aadressidele, kus selline võimalus on olemas, VDSL-lahendusele üleminekut. Kus see aga võimalik pole, pakume uut 4G tehnoloogial põhinevat Koduinternetti," selgitas Neudorf, millised võimalused kirja autoril tegelikult olema peaksid.

„Võtame kliendiga tema tõstatatud küsimustes kindlasti ise ühendust ja püüame leida sobiva lahenduse," lubas Neudorf.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias