Kiirmakse hinnad erinevad pankade lõikes üle kümne korra

 (1)
Kiirmakse hinnad erinevad pankade lõikes üle kümne korra
Foto: JOOSEP MARTINSON

Finantsinspektsiooni tarbijaveebi www.minuraha.ee pankade teenustasude võrdlustabelist selgub, et riigisisese kiirmakse hinnad erinevad Eestis tegutsevates pankades üle kümne korra. Näiteks tuleb kiirmakse eest Danske internetipangas tasuda 3 eurot, SEB Pank küsib selle teenuse eest 38 eurot ja 35 senti.

Kõige odavam on siseriiklik kiirmakse Danske Banki internetipangas, kus see maksab 3 eurot, Nordea Pangas on kiirmakse hinnaks 3,20,  Citadele Pangas 10 eurot. Swedbankis sõltub kiirmakse hind ülekantavast summast - kuni 10 000-eurose ülekande hinnaks on 7 eurot ja rohkem kui 10 000-eurose ülekande hinnaks 30 eurot. Kalleima hinnaga on siseriiklik kiirmakse SEBs, kus see maksab koguni 38.35. Palju maha ei jää ka Tallinna Äripank, kus kiirmakse hind on 35 eurot.

Võrdlustabelist on võimalik leida veel ka igapäevasemate pangateenuste hinnad, näiteks kui palju maksavad pangasisene ja riigisisene ning Euroopa Liidu sisene ülekanne. Pärast seda, kui käesoleva aasta 1. veebruarist käivitus ühtne euromaksete ala (SEPA), on riigisiseste ja piiriüleste maksete teenustasud euroalal sarnased. Ühtlasi on võrdlustabelist võimalik vaadata, missugused on erinevates pankades e-arve püsimakse ja püsikorralduse teenustasud või on need tasuta..

Võrrelda saab ka, mis maksab sularaha väljavõtmine ja deebetkaardi kasutamine. Samuti on võrdlusest leitavad pankade krediitkaartide tingimused, intressmäärad ja tasud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias