Kindlustusandja paljastab koha, kus lapsed ennast kõige tõenäolisemalt vigastavad: 60 protsenti õnnetustest juhtub just seal


Haige, patsient
kipsis jalgFoto: EPL Arhiiv

Kindlustusseltsi kahjustatistikast nähtub, et enamus lastega seotud õnnetustest leiavad aset treeningutel ning kõige sagedamini vigastavad lapsed end jalgpallitrennis. Liikluses on suurim ohukoht ülekäigurajad.

Kui lastehaigla statistika kohaselt juhtub lastega enim õnnetusi kodus ning ema vahetus läheduses, siis kindlustusstatistika nende laste osas, kellel on õnnetsjuhtumi kindlustuskaitse, näitab kõige sagedama õnnetuskohana treeninguid.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonnajuhi Maarika Mürki sõnul tähendab kooliaasta algus lastele aktiivsemat perioodi ning vigastuste tekkimise tõenäosus kasvab. “Eks rohkem juhtub ikka lastega, kes rohkem teevad. See tähendab, et aktiivsemalt treeningutel osalevatel lastel on oht vigastada saada ka suurem," ütles ta.

Mürgi sõnul näitab kindlustuse kahjustatistika, et lastega juhtunud kindlustushüvitiste peamine väljamakse alus on luumurrud ja tugevamad põrutused. "Panen siinkohal lastevanematele südamele, et vigastusi aitab ära hoida korralik treeningvarustus - näiteks jalgpallitrennis tuleks kasutada spetsiaalseid jalanõusid ning kaitsmeid. Väljaspool kooli ning treeninguid on väga oluline, et laps ei kasutaks kõndimise ajal või näiteks sõidutee ületamise võimalust oodates nutitelefoni, vaid keskenduks selgelt teda ümbritsevale. Ehk siis, kooli ja koju tagasi kõndides olgu lapse telefon koolikotis,” sõnas Mürk.

Mürk lisab, et kuigi 3-4 eurot kalendrikuus maksev õnnetusjuhtumikindlustus õnnetusi ära ei hoia, on saadav kompensatsioon abiks kindlustatu ravi ja taastumise korraldamisel ning tekkinud ebamugavuste leevendamiseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias