Kinnisvara müük kolib e-poodi. Kinnisvaraarendaja Endover on veebis teinud juba 30 tehingut

 (7)
Endine mereakadeemia hoone ehitati suurimaks kortermajaks
Foto on illustratiivne.Foto: Tõnu Tunnel

Eesti juhtiva kinnisvaraarendaja Endoveri uudse online-broneeringu süsteemi kaudu on ostetud juba 30 korterit, 60% oktoobri kõigist tehingutest tehti veebis, selgub ettevõtte müügistatistikast.

Eestis esimesena kinnisvara online-müüki alustanud Endoveri müügidirektori Marko Männimetsa sõnul on hiljuti lansseeritud müügilahendus ennast igati õigustanud ja inimeste huvi kiire ja mugava broneerimisvõimaluse vastu on suur.

"Tänaseks on veebi kaudu korteri soetanud juba 30 ostjat. Eelmisel kuul toimus ainuüksi üle 60% kõigist tehingutest onlineis. See on kindel märk, et inimesed on uudse lahenduse omaks võtnud! Kortereid on interneti teel ostetud igas arenduses, kus veebimüük avatud on," täpsustas Männimets.

„Huvi tuntakse ja broneeringuid tehakse onlineis ka nende objektidega, mille avalik müük ei ole isegi alanud ning projekti info on edastatud vaid eelregistreerunud huvilistele. Näiteks Tallinnas Kristiines asuv kõrghoone Torn alustas novembrit kahe online-tehinguga ühe päeva jooksul."

Lahendus on mugavatele inimestele

Männimetsa hinnangul võib sama trendi kasvu näha ka edaspidi. "Online-lahendus on inimestele mugav ja turvaline võimalus tutvuda ja osta korter siis, kui nad ise soovivad, sõltumata ajast ja kohast," ütles ta.

Seotud lood:

Piltlikult öeldes on see kinnisvara e-pood, kust huviline saab soetada meelepärase korteri koos kõigi lisadega, mida objekt pakub. „Näiteks saab kohe juurde valida parkimiskohti, panipaiku, terrasse ja siseviimistluspakette. Täpselt nii, nagu kohtuks müügijuhiga kontoris. Samas saab aga ostu teha kasvõi kodus diivanil või reisil olles," kirjeldas Männimets.

Süsteem on liidestatud turvalise Maksekeskusega ning järgib kõiki juriidilisi ja turvalisuse nõudeid ostukokkuleppe sõlmimiseks. "Kui inimesed teevad aina enam otsuseid internetis, siis peame kinnisvaraarendajana sellega arvestama. Näiteks on uudne veebilahendus hea võimalus ka kiirust ja mugavust hindavatele investoritele, kellel on korraga huvi mitme objekti vastu," ütles Männimets.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias