Kinnisvarabüroosid ootab järjekordne hinnatõus

 (4)
Vaata portaalide hinnavõrdlust!
Droonipildid Tallinna magalatest
Droonipildid Tallinna magalatestFoto: Andres Putting

Kinnisvaraportaal City24 teatas klientidele järjekordsest hinnatõusust, mille tulemusel kasvab kuulutuste hind rohkem kui kaks korda. Kui seni maksis üks kuulutus väiksematele kinnisvarabüroodele mõeldud PRO-paketis 2,45 eurot, siis alates märtsist maksab see 5,9 eurot, teatab NG Eesti pressiteate vahendusel.

Kinnisvaraarendusega tegeleva ettevõte AS NG Eesti esindaja Aleksandr Mazko sõnul on oma objektide müügi või üürimisega tegelevad väiksemad kinnisvarabürood ja -arendajad sundseisus, sest City24 tõstab igal aastal hindu ja mitte mõõdukalt, vaid mitmekordselt: „Paari aasta jooksul on City24 tõstnud meile kehtivas paketis hinda 268 protsenti. Kahjuks ei toimi kinnisvaraportaalide valdkonnas aga vaba turumajandus, mis lubaks vahetada teenusepakkuja soodsama vastu välja, sest konkurente on vähe ja nende vahel liikumine on takistatud.”

Väikestele büroodele sobilik City24 PRO-pakett maksis seni 49 eurot ja sisaldas 20 kuulutust. Alates 1. märtsist on paketi hind 59 eurot ja see sisaldab 10 kuulutust. Kui seni tuli ühe kuulutuse eest tasuda 2,45 eurot, siis alates märtsist maksab kuulutus enam kui kaks korda rohkem – 5,9 eurot.

Konkurentsiõigus keelab turgu valitseval ettevõttel küsida tarbijatelt liiga kõrget hinda või seada klientide vaba liikumist takistavaid tingimusi. Mazko hinnangul võib City24 rikkuda mõlemat reeglit. „NG Eesti avaldab portaalides üksnes meie firmale kuuluvaid objektide kuulutusi ning selline suur hinnatõus kehtib just meiesugustele ettevõtetele. Ilmselt suuremad kinnisvarabürood ei oleks sellega mitte mingil juhul nõus ja viiksid oma kuulutused ära. Väiksematel büroodel ja arendusfirmadel, kelle kuulutuste arv on suhteliselt väike, on väga keeruline lahkuda, sest City24 koos samale omanikule kuuluva KV.ee portaaliga takistavad automaatse XML-feedi kaudu kuulutuste eksportimist teistesse portaalidesse. Kuulutuste käsitsi mitmesse portaali sisestamine oleks aga liiga ajamahukas töö ja nii olemegi sundseisus ehk take it or leave it.“ selgitas Mazko.

Konkureeriva kinnisvaraportaali Kinnisvara24.ee juhatuse liige Kalev Roosiväli kinnitas, et nemad ei plaani 2020. aastal hindu tõsta. „Tahame ka edaspidi pakkuda konkurentidest kordades soodsamat hinnakirja, sest näeme, et kas sellise hinnataseme juures on võimalik portaali hallata, kui konkurendid lõpetavad konkurentsiõiguse rikkumise ja klientide vaba liikumise takistamise turul,“ kinnitas Roosiväli.

Pressimaterjal

City24 ja Kv.ee kõrged hinnad on hakanud mõjutama ka eraisikutest kuulutajaid. Oma kodu või maatüki müügikuulutus üheks kuuks maksab eraisikust tavakasutajale kv.ee portaalis 44.99 eurot, City24 portaalis 34.99 eurot ja Kinnisvara24-s 3.75 eurot.

Pressimaterjal

City24 ei ole nõus ülalolevas pressiteates esitatud väitega, et nad teevad info liikumises takistusi. "Bürood saavad kasutada importi ja eksporti vastavalt hinnakirjale," täpsustab ettevõtte esindaja. Hinnakiri on leitav SIIT!

Samuti ei ole õige Kuld-paketi kuulutuste limiit, tegelikuks arvuks on 30.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias