Kokkuleppega Brexit ei too muutusi e-kaubanduses vähemalt aasta lõpuni


Pakiautomaadid
PakiautomaadidFoto: Priit Simson

Eeldatavalt lahkub Ühendkuningriik Euroopa Liidust sellel reedel üleminekuajaga kuni aasta lõpuni. Logistikaettevõtte DPD kinnitusel tähendab see, et vähemalt 2020. aasta lõpuni jätkub Inglismaa e-poodidest kauba tellimine ja saareriiki pakkide saatmine muutusteta ning mingeid lisatasusid või tollimakse juurde ei teki, teatab DPD pressiteate vahendusel.

„Inglismaa Brexiti tähtaeg on nüüd juba sellel reedel ja on tõenäoline, et Euroopa Parlament väljaastumislepingu ka ratifitseerib. See tähendab, et edasi hakkab kehtima üleminekuperiood, mis ei too mingeid mõjusid Inglismaa ja Eesti vahelisse e-kaubandusse,“ kinnitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. „Sealsetest e-poodidest, Amazonist või mujalt kaupade tellime toimub muutusteta ja ka saareriiki pakkide saatmine pole vähemalt aasta lõpuni kuidagi Brexitist mõjutatud.“

„Samas tuleb tähele panna, et üleminekuperioodil algavate läbirääkimiste tulemused ja võimalikud mõjud e-kaubandusele on veel teadmata, kuid vähemalt on võimalik nendeks ette valmistuda,“ selgitas Kirss lisades, et DPD ise on pikalt valmistunud kõikideks Brexiti lahendusteks, et tagada e-kaubanduse võimalikult sujuv toimimine.

Möödunud aastal DPD tellitud üleeuroopalise uuringu järgi lubas kuni 70 protsenti Euroopa e-ostlejatest loobuda Inglismaa e-poodidest kaupade tellimisest, kui Brexiti mõjul tõusevad tollimaksud, bürokraatia või pikenevad tarneajad.

Eesti e-ostlejatest, kes on Inglismaalt kaupu tellinud, vastas 63 protsenti, et loobuvad saareriigi e-poodide teenustest, kui kokkuleppeta Brexiti järgselt peaksid tellimustele lisanduma täiendavad maksud ja tasud.

„Arvestades seda, et Inglismaa on Eesti inimestele populaarsuselt teisel kohal olev riik, kust kaupu tellitakse, siis oleks kokkuleppeta Brexiti mõju e-kaubandusele igal juhul märkimisväärne,“ kommenteerid DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. „DPD eelmise aasta uuringu järgi tehakse 61 protsenti Eesti inimeste e-ostudest Hiinast ning teisel kohal ongi Inglismaa 37 protsendiga.“

Hiljuti läbi viidud DPD uuring näitas ka seda, et 69 protsenti Inglismaa enda e-ostlejatest lõpetakse kokkuleppeta Brexiti puhul üldse välismaalt ostude tegemise.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias