Kolm küsimust arvelduskontole kuutasu seadnud SEB pangale

 (80)
majandus
Foto: Siim Lõvi

Alates 1. novembrist jõustub SEB uus hinnakiri, mille olulisim muudatus on arvelduskonto kuutasu 30 senti erakliendile ja üks euro ärikliendile. Panga kinnitusel on passiivseid kontoomanikke SEB-s hinnanguliselt 150 000, mis hakkaks pangale igakuiselt sisse tooma umbes 45 000 eurot.

SEB panga kommunikatsiooni projektijuht Maarja Gavronski andis vastused Delfi Kasuliku küsimustele.

1. Kuidas raha kätte saada? Kas minna kontorisse ja teha lõpparve? Sellisel juhul - kui palju võtab pank sularaha väljamakse eest teenustasu?

Kui kliendil on olemas SEB arvelduspakett, siis see muudatus teda ei puuduta, sest kõikide arvelduspakettidega on arvelduskonto endiselt kuutasuta.

SEB-s ainult arvelduskontot omavatel klientidel soovitame aga esmalt vaadata üle oma rahaasjad ja hinnata sellest lähtuvalt SEB pakutavaid võimalusi. Igapäevaste rahaasjade korraldamiseks pakume eraklientidele erinevaid arvelduspakette, mis arvestavad kliendi vanuse ja vajadustega. Need sisaldavad kõiki olulisi igapäevaseid pangateenuseid ja kindla kuutasuga saavad kliendid selge ülevaate oma igakuistest pangateenuste kuludest. Õige paketi abil võib teenustasudelt kokku hoida märkimisväärse summa aastas.

SEB täna ja ka pärast 1. novembrit kehtiva hinnakirja kohaselt tuleb pangakontorist sularaha välja võttes tasuda pangale teenustasu 0,4% summast, minimaalselt 2 eurot. Kui pangakontorist sularaha kuni 500 eurot välja võtta, saab 2-eurose teenustasuga hakkama. Suurema summa korral on teenustasu kõrgem.

Seotud lood:

2. Teine variant: liituda internetipangaga ja kanda sealt raha oma teisele kontole ning seejärel SEB-ga suhted lõpetada. Kui palju internetipangaga liitumine maksma läheb (liitumine, ülekandetasu)? Kas nädalase liikmeksoleku eest tuleb maksta kuutasu? Kas netipangaga liitumiseks ja oma selle arvelduskontoga sidumiseks tuleb minna kontorisse või saab seda teha e-posti teel?

SEB internetipangaga liitumine on kõigile klientidele tasuta ja sellel puudub kuutasu ning internetipanga lepingut saab sõlmida pangakontoris.

Tavaline Euroopa makse teise panka on SEB hinnakirja järgi 0,38 eurot. Kuid ilma internetipanga lepinguta maksaks pangakontorist ülekande tegemine teise panka 2 eurot.

3. Millised on kolmandad võimalused?

Arvelduskonto saab sulgeda, kui kontoga seotud tootelepingud (näiteks pangakaardid, laenud ja teised tooted) on eelnevalt lõpetatud ning kontol puuduvad arestid, võlgnevused pangale ja vabad vahendid ehk konto lõppsumma on viidud nulli. Konto sulgemiseks tuleb kliendil pöörduda pangakontorisse või saata SEB klienditoele vabas vormis avaldus oma internetipangast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias