Kõneoperaatori kliendid langesid virtuaalse pettuse ohvriks

 (7)
Elisa pressikas. Gianni - 17
Foto: Rene Suurkaev

Elisa klientidele tundmatu petturi poolt saadetud ankeet osutus virtuaalseks petuskeemiks ning peale isikuandmete korjamise sisaldas see ka viirust.

Tänaseks on täpsem uurimine petuankeedi osas viinud infoni, et lisaks andmete korjamisele sisaldas ankeet viirust. Seepärast tuleks taolistesse ankeetidesse suhtuda eriti suure tähelepanelikkusega ning enne nende avamist pöörduda operaatori poole selgitamaks välja ankeedi adekvaatsus.

Eelmise nädala lõpus, 20. novembril avastas Elisa sotsiaalmeediast petuankeedi, kus kutsuti Elisa kliente avama ja täitma libaankeeti. Andmete jagajate vahel lubasid petuankeedi autorid välja loosida 740 euro eest Apple’i tooteid.

Kuna tegemist oli pettusega, pöördus Elisa ankeedi levitaja tabamiseks politsei, Andmekaitse Inspektsiooni ja Riigi Infosüsteemi Ameti poole. Samuti kutsus Elisa ka oma kliente jagama vihjeid jõudmaks pahalase jälile.

Vihjeid jagati aktiivselt ning kõneoperaator premeerib kõige täpsema vihje andjat Johannest nagu naljakal kombel ka esialgne skeem lubas - Apple toote iPhone 6S nutitelefoniga. Teisi täpseimate vihjete andjaid premeerib Elisa tasuta 4G mobiilse interneti teenusega aastaks.

Kõik klientide poolt saadetud vihjed edastati politseile.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias