Kõnniteehooldaja tegi praaki: reostunud sõelmed tekitasid siseruumide põrandatele liimja olluse

 (7)
Graniitkillustik tänaval
Foto: Jörgen Norkroos, Õhtuleht

Kümned Jõhvi kesklinna kontoriruumides toimetavad koristajad on pidanud viimastel nädalatel nägema kurja vaeva, et puhastada põrandaid kleepuvast sopast, mis tulenes kõnniteedele puistatud normidele mittevastavatest sõelmetest, kirjutab Põhjarannik.

„See on olnud mingi katastroof. Koristajad nühivad ja nühivad, aga see õuest sisse toodud mustus ei taha kuidagi põrandate küljest lahti tulla," rääkis Jõhvis paljudele ettevõtetele puhastusteenuseid osutav firma Sol piirkonna töödejuhataja Natalja Latt, lisades, et midagi sellist ei ole ühelgi varasemal talvel olnud. „Ka poodide ja kontorite omanikud on hämmingus - mis toimub!"

Selline olukord tekkis Lati sõnul jaanuari keskpaigas.

„Meil ei ole jäänud muud üle kui innustada koristajaid rohkem pingutama ja lohutama, et küll varsti tuleb kevad ja see hull aeg saab läbi," sõnas ta.

Põhjarannik viis pihutäie promenaadil olnud suuri sõelmekivikesi põlevkivi kompetentsikeskusesse. Sealses laboris tehtud kiirkatse ja analüüsi põhjal järeldas tuntud keemik ja vanemteadur Hella Riisalu, et tegu on reostunud killustikuga. „See on koos masuudi, õli või mingi muu säärase ainega. Igatahes pole ainult pori," märkis ta.

Hooldustöid teostav firma N&V Ida-Virumaa piirkonna tegevjuht Vladislav Stankevitš välistas võimaluse, et Jõhvi oleks sattunud varem sõiduteedel kasutuses olnud killustik. Ta kinnitas, et N&V ostab puistatavat materjali ühelt Tallinna ettevõttelt.

Refereeritud artikli täisteksti loe reedesest Põhjarannikust.

Saada meile vihje, foto või video!