Kroonilise keeleoskamatuse karm tagajärg: keeleinspektsioon rakendas Maxima suhtes viimaks sunniraha

 (85)
Maxima Pärnu mnt 390b
Maxima Pärnu mnt 390bFoto: Rauno Volmar

Maxima töötajate halb eesti keele oskus viis firma suhtes sunniraha rakendamiseni.

Sel nädalal lõppes kolm kuud kestnud keelekontroll Maxima Eesti OÜ Haabersti Maxima XXX kaupluses. Kaupluses on 123 töötajat, 66-le on keeleinspektsioon teinud ettekirjutuse sooritada eesti keele eksam, ühele töötajale ettekirjutuse täiendada eesti keele oskust, seitsmele töötajale on tehtud ka sunniraha hoiatus. Ettekirjutuste täitmise järelkontroll toimub järgmise aasta jaanuaris. Samuti lõppes terve kuu väldanud Tartu mnt 49 Maxima töötajate eesti keele oskuse kontroll: 32-st töötajast kontrolliti 18 töötaja keeleoskust, neist 17-le tehti ettekirjutus. Valdeku Maxima töötaja, kellel oli keeleinspektsiooni ettekirjutus, sooritas eksami ja sellega on ettekirjutus täidetud.

"Arvestades seda, et keeleinspektsioonile on ajavahemikus september 2017 kuni märts 2018 Maxima kaupluste töötajate olematu eesti keele oskuse ja väga kehva teeninduskultuuri peale kokku 26 kaebust ning kontrollitud on 213 töötaja keeleoskust, neist 199-le on tehtud ettekirjutus, otsustas keeleinspektsioon rakendada Maxima Eesti OÜ suhtes sunniraha," seisab keeleinspektsiooni teates.

Kaebuse lahendamiseks kontrolliti Rimi Eesti Food AS-i Tondi Rimi supermarketi töötaja eesti keele oskust. Kaebus leidis kinnitust, keeleametnikud tegid töötajale ettekirjutuse sooritada eesti keele eksam. Kaebus leidis kinnitust ka OG Elektra (Grossi) Paasiku, Ümera ja Kari kauplustes, kus kokku kolmele töötajale tehti ettekirjutus sooritada eesti keele eksam, ühele ka sunniraha hoiatus. Samas kaks Grossi poe töötajat olid keeleametnike ettekirjutuse täitnud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias