Kui palju kulutati jõulukingitustele aastal, mil sa sündisid?

 (15)
Jõulukinkide pakkimine
Jõulukinkide pakkimineFoto: Pille Hermann

Võrreldes 1970-ndatega, kulutavad lapsevanemad täna oma järeltulijate kingitustele viis korda rohkem raha, selgub Inglismaal läbi viidud uuringust.

Analüüsist nähtub, et kui 1987.aastal kulutati jõulukinkidele keskmiselt 38 eurot, siis tänaseks on see summa tõusnud juba 107 euroni. Kallinenud on märkimisväärselt ka viie populaarseima jõulukingituse hind. Veel viis aastat tagasi oli nende kogusumma Inglismaal keskmiselt 1207 eurot, kuid täna tuleb samade toodete eest kukrut kergendada juba 1343 euro võrra.

Kirjeldatud uuring annab lisaks ülevaate viimase 48 aasta jõuluvana kingikottide sisu keskmisest hinnast ja selle muutumisest ajas. Näiteks maksis 1986.aastal Lego Airport ehk üks viiest tolle aasta laste kõige eelistatumast mänguasjast 26 eurot. Täna on samalaadne toode poes müügil keskmiselt 78 euroga. Kui veel 10 aastat tagasi oli Raudmehe DVD võimalik soetada ning jõulukuuse alla kingituste hulka lisada 16,58 euro eest, leiab selle täna filmiriiulil hinnaga 21,49 eurot.

Et aimu saada sellest, milline on Eestimaalaste jõulukäitumine, viis Credit24 läbi jõule käsitleva uuringu Selgus, et inimesed peavad jõulude ajal kõige olulisemaks aega lähedastega. 843 vastanust leidis tervelt 71%, et õige jõulu taustajõud on aeg lähedastega. Küsitletutest 18% vastas, et nende jaoks on õiged jõulud need, mil kingikotis on erilised kingitused ja 11% eelistas jõulude märksõnana jõuluaegset pidusööki.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias