Kui sissetulekute kohal on murepilved, siis kodulaenu ei maksa taotlema minna

 (9)
Palgakärped
PalgakärpedFoto: Argo Ingver

Pangad soovitavad kodulaenu soovijatele enda võimalused läbi mõelda ja mitte kiirustada panka laenu taotlema, kui perekonna sissetulekute kohal on murepilved.

SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Tammearu sõnul peavad kliendid praeguses olukorras eriti tähelepanelikult arvestama, mida kriisi võimalikud mõjud ja arengud tema rahalisele seisule tähendavad. „Seetõttu on meie soovitus kõikidele praegustele laenuvõtjatele (sh neile, kes soovivad kodu osta uusarendusest) hoolikalt läbi mõelda, kas ja kuidas võib praegune olukord teda ja tema tööandjat mõjutada. Ja seda mitte üksnes praegu, vaid ka järgmiste kuude jooksul,” kinnitas ta.

Kui on kahtlus, et praeguse olukorra tõttu võib töötasu tulevikus väheneda või on tööandja sunnitud töötajate arvu vähendama, soovitab Tammearu laenu võtmise otsus olukorra selginemiseni edasi lükata.

Kiirustada ei soovita ka LHV eraisikute finantseerimise osakonna juht Catlin Vatsel, kes soovib südamele panna, et kui olukord on ebaselge ja pere majanduslik tulevik ebakindel, ei tasuks iga hinna eest laenu võtmisega kiirustada.

Loe pikemalt siit!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias