Kui suur on hinnavahe e-raamatu ja tavalise raamatu vahel

 (31)
Kui suur on hinnavahe e-raamatu ja tavalise raamatu vahel
Foto: Rene Suurkaev

Ehkki e-raamat on endiselt on paljude jaoks uudistoode, teevad raamatud lugejate seas usinalt võidukäiku ning e-raamatute müüginumbrid kasvavad jõudsalt.

Apollo e-kaubanduse müügi- ja arendusjuht Andre Kaibald ütles, et e-raamatute müük läheb Apollos jätkuvalt tõusujoones. E-raamatute soodsamale hinnale teeb karuteene märksa kõrgem käibemaks, kuid siiski on e-raamatud märkimisväärselt odavamad kui tavaraamatud.

"Kasv võrreldes eelmise aastaga on rohkem kui kahekordistunud, kuid endiselt on paljude jaoks tegu uudistootega, millega varasem kogemus puudub. E-raamatu ostmine on sõltuvalt raamatust alati tunduvalt soodsam, kuid keskmiselt on e-raamat ca 15% tavaraamatust soodsam. Palju sõltub muidugi raamatust ja kirjastuste kokkuleppest hinnastamisel," selgitas Kaibald.

Ta tõi esile, et e-raamatu eeliseks, lisaks hinnale, on kindlasti kiirus, mis võimaldab soovitud raamatu soodsalt vaid paari klikiga alla laadida. Samuti ei pea muretsema, et raamaturiiulis jääb ruumi väheks
või puhkusel ei ole sobiv raamat kaasas.

Ka Rahva Raamatu turundusjuht Kaidi Laur ütles, et e-raamatute läbimüük on kasvanud.

"Meie e-poest laetakse alla keskmiselt 52% rohkem e-raamatuid kui eelmisel aastal. E-raamatud on keskmiselt 30% soodsamad kui tavaraamatud," ütles Laur.

"Alates eelmise aasta lõpust pakub Apollo ka oma e-lugerit, mis võimaldab uued e-raamatud otse e-lugerist osta ja alla laadida. Samuti saab juba varem ostetud e-raamatud hiljem e-lugerisse uuesti alla laadida. Klientide jaoks on see mugav lahendus, mis leiab iga päevaga uusi kasutajaid," rääkis Andre Kaibald.

Kui suur on hinnavahe:

E-raamat „Minu California" maksab nii Apollos kui Rahva Raamatus 8,99 eurot. Tavaraamatu hind on Rahva Raamatus 12,78 ja Apollos 12,80. See teeb hinnavaheks 3,81 eurot.

„Viiskümmend halli varjundit" maksab e-raamatuna nii Apollos kui Rahva Raamatus 12,89. Tavaraamatu hind on Apollos 16,85 ja Rahva Raamatus 16,83. See teeb hinnavaheks ligi 4 eurot.

E-raamat „Mees, kes teadis ussisõnu" maksab nii Apollos kui Rahva Raamatus 8,64. Tavaraamat on hetkel saadaval vaid Apollos, kus see maksab 17,59. Selle raamatu puhul on hinnavahe lausa 8,95 eurot.
___________________________________

Eesti Ajalehtedel on hetkel käimas digiraamatute sari ning selle nädala raamat on Lee Child "Üks lask", mille e-raamat maksab vaid 6 eurot. Vaata lähemalt ostukeskkonnast!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias