Kuidas kaitsta äikesekuu ajal ennast ja oma kodu?

 (1)
Kuidas kaitsta äikesekuu ajal ennast ja oma kodu?
Foto: Max LaRochelle7Unsplash

Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Sandra Tammiksaar annab vajalikke soovitusi, kuidas äikese ajal kaitsta iseennast ja oma kodu, viibides selle ajal kas toas või õues.

Kuna äike tekib väga kiiresti ja sellega kaasnevad tihti muud ohud nagu välk, tugevad hoovihmad, vali tuul ja rahe, peab olema selge, mida teha.

Enne äikest tuleb veenduda, et kodu kaitseks õigesti paigaldatud piksekaitsesüsteem, et kodu oleks korras ja tuleohutu, et lahtised ja lendavad esemed terrassil või rõdul on turvalises kohas või tugevalt kinnitatud ja nädalavahetuseks kodust ära minnes tuleb vooluvõrgust välja võtta elektriseadmed.

Äikese ajal toas olles tuleb hoiduda seinakontaktidest, mitte rääkida lauatelefoniga, vältida vannitoa ja kraanide kasutamist ning ahju ega pliidi alla ei tohi teha tuld.

Äikese ajal õues olles peaks püüdma varjuda autosse või hoonesse, kindlasti ei tohi varjuda puude alla, veekogust peab kiiresti väljuma, ühtegi metallist tööriista ei tohi käes hoida ja maanteel sõites peab veenduma sõidu ohutuses.

Loe pikemalt värskest Naistelehest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias