Kuidas norskamisest lahti saada? Teadlased annavad sellele lihtsa vastuse

 (47)
Kuidas norskamisest lahti saada? Teadlased annavad sellele lihtsa vastuse
Foto: Scanpix

Norskamine on päris levinud probleem. Norskamist põhjustab pehme kude kõris, mis osaliselt blokeerib hingamistee ning õhuvoolu takistus paneb koe vibreerima, tekitades norskamisele iseloomulikku häält.

Brasiilia teadlased leidsid, et teatud harjutustega on võimalik norskamisest vabaneda või siis seda leevendada, vahendab Ameerika tarbijatestide ajakiri Consumer Reports.

Kõri tugevdamiseks mõeldud harjutused näitasid teadlaste läbi viidud testides seda, et norskamise esinemise sagedust andis nende abil leevendada 36 protsenti ning norskamise intensiivsust kuni 59 protsenti. Samal ajal näidati testidega, et ninaõõnt laiendavad ribad nii efektiivseid tulemusi norskamise probleemile ei andnud.

Lühikest harjutuste seeriat tuleks teha kolm korda päevas. Harjutusi saab mugavalt teha pärast hammaste pesu või ka autot juhtides. Alljärgnevalt neli harjutust, mis võiksid olla abiks norskamise leevendamiseks.

Harjutus 1: Lükka keeletipp kurgulae vastu ja libista keelt nii taha kurgu suunas kui saad. Korda harjutust 20 korda.

Harjutus 2: Tõmba keel imemismeetodil kogu ulatuses kurgulaele ligi. Lõdvesta ja korda 20 korda.

Harjutus 3: Lükka keele ots suust välja ja suru keele tagumine osa vastu suupõhja, samal ajal hoia keel kontaktis alumiste hammastega. Korda harjutust 20 korda.

Harjutus 4: Tõsta oma suuõõne pehmet tagaosa (nagu haigutades) ning tee pehme „A" tähe peal häälitsusi. Korda 20 korda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias