Kuidas oleks võimalik käia kõigis maailma riikides ilma töölt lahkumata?

 (20)
Maailmarändur Gunnar Garfors
Maailmarändur Gunnar GarforsFoto: Twitter

8. mail 2013. aastal sai 37-aastasest Gunnar Garforsist noorim hobireisija, kes on külastanud kõiki 198-t maailma riiki. Ta jõudis kõikjale oma täiskohaga töölt lahkumata.

Esimene riik, mida Gunnar külastas, oli Kreeka. Ta oli siis kõigest ühe aastane. Teismeikka jõudes, 17-aastaselt, hakkas Garfors iseseisvalt reisima ning külastas sõbraga 13 Euroopa riiki. Sellelt reisilt sai norrakas külge ka rännupisiku, mis viis teda aastate jooksul kõikidesse maailma riikidesse.

Oma kodulehel selgitab Garfors, mis on 198 riiki: „ÜRO-sse kuulub 193 riiki, lugesin neid kõiki. Lisaks 2 ÜRO vaatlejariiki Vatikan ja Palestiina. Veel jäävad üle 3 riiki, mis on laialdaselt tunnustatud ning need on Kosovo, Lääne-Sahara ja Taiwan."

Kui Gunnar viimaks 198. riiki, Roheneemesaartele jõudis, olid temaga kaasas kaks venda, õde ja 11 sõpra. Kuigi ema ei saanud tähtsal sündmusel kohal olla, saatis ta ettelugemiseks kirja: „Palju õnne missiooni täitmise puhul! See maksis sulle palju aega ja raha ning me oleme pidanud sind juba aastaid terve maailmaga jagama. Sellegipoolest oled suutnud pere esikohale seada... mõnikord."

Kuidas töö kõrvalt reisida?

Küsimusele, kuidas töö kõrvalt reisimiseks aega jääb, vastas maailmarändur: „Norras on meil viis nädalat palgaga puhkust, lisaks umbes kaks nädalat riiklikke pühi. Olen reisinud igal võimalusel, peaaegu igal puhkusel ning vabal päeval, samuti mitmel nädalavahetusel."

Seotud lood:

Maailmas ringi rändamiseks ei kulu aga ainult aega - see on ka rahaliselt kulukas. Norrakas kinnitab, et on võimalik ka säästlikult reisida: „Ole sihikindel ja säästa! Paljud väidavad, et neil pole raha, kuid kõik on kinni prioriteetides ja pühendumises."

„Tihti on võimalik ööbida tasuta kellegi diivanil kasutades veebilehti nagu CouchSurfing või Hospitality Club. Tasuta öömajale võib kauba peale saada ka tasuta giidi või lihtsalt hea sõbra," selgitab 37-aastaselt rekordi püstitanud Garfors.

Lisaks soovitab Garfors kohvri koju jätta: „See teeb reisiplaanid paindlikumaks ning säästab erinevad kohvrikulud. Paki mõistlikult. Mina reisisin viis nädalat kõigest käsipagasiga."

Kahe rekordi mees

Peale kõigi maailma riikide külastamist, otsustas Garfors koos kahe sõbraga veel ühe rekordi püstitada. Nimelt külastasid norrakad ühe päeva jooksul 19 riiki: Kreekat, Bulgaariat, Kosovot, Makedooniat, Serbiat, Bosnia ja Hertsegoviinat, Horvaatiat, Sloveeniat, Ungarit, Tšehhit, Slovakkiat, Austriat, Saksamaad, Hollandit, Belgiat, Luksemburgi, Prantsusmaad, Šveitsi ja Liechtensteini.

Hoolimata laiast silmaringist, peab Gunnar Garfors oma lemmikriigiks ikkagi kodumaad Norrat.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias