Kurb! Briti lennufirma teatas ootamatult, et lõpetab Tallinn-London otselennud

 (70)
Esimene British Airwaysi lennuk Tallinnas
Foto: Hendrik Osula

British Airways lõpetab tuleva aasta aprillist otselennust Tallinna lennujaama ja Londoni Heathrow lennujaama vahel.

Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ütles ERR-ile, et Tallinna Lennujaamal on väga kahju kui mõni lennufirma peab majanduslikel põhjustel liini sulgema, aga lennunduse näol on tegemist väga konkurentsitiheda äriga ning klientide valikud tulenevad viimasel ajal eelkõige parimast hinnast.

"Tugevast konkurentsist ja tarbijate ootustest tulenev hinnasurve on osutunud British Airwaysile ületamatuks ning lennufirma on otsustanud majanduslikel kaalutlustel liini sulgeda," lausus Pärgmäe.

"Näha on ka mitmete lennufirmade ettevalmistumist Brexitiks, seda nii lennukipargi ümberpaigutamisel kui ka liinivõrgustike optimeerimisel," lisas ta.

Ta märkis, et British Airways võtab ühendust kõigi reisijatega, kelle lennuplaane see mõjutab ning annab juhised, kuidas leida parim alternatiiv või tagastada piletiraha.

Pärgmäe sõnul on konkurents Tallinna ja Londoni vahelises lennuliikluses viimase kahe aastaga mitmekordistunud, kui veel 2017. aasta talvel opereeris kaks lennufirmat ja nädalas toimus kuus lendu, siis tänaseks lendab liinil viis erinevat lennufirmat ja sagedusi on 15 Londoni erinevatesse lennujaamadesse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias