Kurikuulus lennupiletite säästutrikk, mille kasutamine võib väga kurvalt lõppeda

 (66)
Lennukid lennujaamas
Lennukid lennujaamasFoto: Andres Putting

Lufthansa kaebas kohtusse mehe, kes säästis lihtsa nipi abil lennupiletite pealt mitu tuhat eurot.

Vahel võib nii olla, et ümberistumisega lennud on odavamad kui otselennud. Kuid mis siis, kui sihiks on tegelikult koht, kus esimene ümberistumine toimub? Nii võib lennu viimast otsa vahele jättes saada lennupileti märksa soodsamalt.

Näide: tahad lennata Tallinnast Berliini. Lennupilet sinna maksab 200 eurot. Kuid märkad siis, et üks pakkumine Barcelonasse on 100 eurot ja ümberistumisega Frankfurti. Ostaks hoopis pileti, jätaks reisi viimase otsa vahele ja ongi lihtne viis, kuidas 100 eurot säästa.

Kuid lennufirmadele see ei meeldi. The Guardian kirjutab mehest, kes kasutas täpselt sama nippi lennates Lufthansaga Seattle'ist tagasi Oslosse, ümberistumisega Frankfurdis. Mees jättis Frankfurt-Oslo lennu vahele ja läks oma kodulinna, Berliini hoopis eraldi lennuga. Ja Lufthansa kaebas mehe selle peale kohtusse.

Berliini kohtudokumentidest selgub, et mehe nipp läks firmale maksma 2112 eurot ja seda summat nõuavad nad nüüd tagasi.

Sama nipp on tegelikult reisijate seas üsna levinud, kuid viimasel ajal teenivad lennupiletite portaalid selle pealt ka tulu. Saidid nagu Skiplagged leiavad sulle lende automaatselt seda sama trikki kasutades.

Lennusektori eksperdi Roberti Manni sõnul tekkiski probleem siis, kui trikk jõudis piletisaitidele. "See tähendab, et nüüd on see lennufirmade jaoks koht, kus palju tulu kaotatakse," ütles ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias