Kütusemüüjad: hinda ei saa alandada vähenenud käibe pärast

 (564)
Kütusemüüjad: hinda ei saa alandada vähenenud käibe pärast
Foto: Argo Ingver

Nafta maailmaturu hind langes alla 30 euro barrelist, kuid kütuse hinna odvanemist see Eesti tankatesse ei too, sest eriolukorra tõttu on mootorikütuse tabimine vähenenud koguni 30-40 protsenti.

Õliühingu teatel ei tohiks valitsus praeguses olukorras aktiisilangetuse järel kütusele piirhinda kehetseda, vaid peaks müüjad kolmeks kuuks biolisandi segamiskohustusest vabastama, vahendab ERR.

Kütusemüüjate hinnagul on viimastel nädalatel Euroopa Liidust just Eestis hinnad kõige kiiremini langenud. Ilma maksude ja veokuludeta on Eesti kütusehind teiste riikidega võrdne. Kuid eelkõige ei saa täna hindu langetada eriolukorra tõttu.

"Nüüd, kus koroonaviius on pannud inimesed karantiini, on kütuse müügimahud langenud ca 30-40 protsenti, mistõttu olemegi täna seisus, kus me kütuse käibe pealt ei suuda ära katta neid kulusid, mis meil täna peal on. Kui teised ettevõtted saavad töötajaid koondada, siis meie peame seadusest tulenevalt tagama elutähtsa teenuse osutajana kütuse müügi, kütuse tarne tanklatesse, ehk et meil mingusugust koondamisruumi ei ole," põhjendas hindade püsimist Alexela juhatuse liige Alan Vaht.

Rahandusminister kaalub erakorraliselt kütuste aktsiisi langetamist, kuid lubab samas kehtestada tanklates hinna ülempiiri, et müüjad tarbijatele tõepoolset odavamat kütust müüks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias