Kütuse hind langes Kasuliku andmetel viimati 6. märtsil, pärast seda on bensiin 95 hind püsinud 1,299 euro juures liitrist. Diislikütuse eest tuleb enamus tanklates välja käia 1,279 eurot liitri eest.
Ärileht vahendas lugeja pahameelt, kes märkas, et Leedus maksab bensiin 95 1,129 eurot liitri kohta ning liitri diislikütust saab kätte lausa 0.989 euro eest.
„Millal Eestis kütusehinnad langema hakkavad? Või tuuakse välja jälle see igivana vabandus, et selle hinnaga on nii palju ette varutud," kirjutas Ärilehe lugeja täna ning saatis foto Leedu tankla tänahommikustest hindadest.
Märgatav langus toimus ära
Vastavalt Euroopa Komisjoni Weekly Oil Bulletini andmetele on 9. märtsi esmaspäeva seisuga olnud ELis kõige suurem kütusehindade langus Eesti tanklates, kus bensiini ja diislikütuse hinnad on langenud vastavalt 7 ja 8 senti liitrist, kinnitas Alexela.
Seoses sagenenud küsimustega kütuse hindade kohta märkis AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson, et võrreldes Euroopaga on Eestis kütuse hinnad enim langenud. Ühtlasi tõdes Adamson, et maailmaturuhindadega Eesti hindu kõrvutada ei tasu.
Olerexi logistikajuhi Priit Põlluste sõnul on senine hinnalangus olnud samuti märgatav. „Paar nädalat tagasi maksis mootoribensiin 95 Eesti tanklates 1.389, siis nüüd 1.299. Kuna maailmaturu hinnad on volatiilsed, siis hommikune langus võib õhtuks tagasi pöörata. Maailmaturu hinna langedes muutuvad lähiaegadel ka Eesti tanklates," kinnitas Põlluste.
„Kütusehindade languse osas on oluline mõista, et kindlasti ei saa kütuste jaemüügihinnad langeda protsentuaalselt sama palju kui maailmaturuhind, sest jaemüügihinnast 60 protsenti moodustavad kütuse hinnas siseriiklikud maksud. On tõenäoline, et kütusehinnad langevad Eesti tanklates veel, kuid millal, kui palju, seda ei saa tänases eriolukorras ennustada," toonitas Adamson.
Seis naabritest parem
Eesti Õliühingu tegevjuht Mart Raamat kinnitas samuti, et võrreldes naabritega on meie seis parem. „Populaarne arvamus, et nafta maailmaturuhind ei jõua piisava kiirusega Eesti kütuse jaehindadesse ning naaberriikides reageerib turg sellele kiiremini, ei pea tegelikult paika," sõnas ta.