Kuulitõuke kuulidest pulmakleitideni: vaata, mis veidraid asju on Tallinnas ja teistes linnades Uberisse unustanud

 (3)
Uber Eestis
Uber EestisFoto: Eero Vabamägi

Uberi autodesse unustatakse sageli ootamatuid esemeid - alustades juuksesirgendajatest ja lõpetades pulmakleitidega. Sellegipoolest ei saa seda öelda Tallinna reisijate kohta, kes on võrdluses ülejäänud Euroopa elanikega isiklike asjade suhtes keskmisest oluliselt tähelepanelikumad.

Tuginedes viimase aasta jooksul kogutud andmetele, selgub Uberi kaotatud ja leitud asjade statistikast, et Euroopa kontekstis unustavad Uberi autodesse isiklikke esemeid kõige harvem Kiievi elanikud. Hoolsate ja tähelepanelike reisijate hulka kuuluvad aga ka Tallinna elanikud, hõivates pingereas seitsmenda koha.

Statistikast selgub seegi, et kõige tõenäolisemaks nädalapäevaks, mil mõni ese tallinlaste poolt Uberisse unustatakse, on reede. Uberi Baltikumi tegevjuht Enn Metsar tuletab inimestele meelde, et on olemas mõned lihtsad põhimõtted, mida järgides saab asjade kaotamise riski olulisel määral vähendada.

“Meie kogemustele tuginedes on parimaks viisiks ebamugavuste vältimiseks enne autost väljumist kontrollida, kas kõik esemed, millega autosse siseneti, on endiselt omal kohal ning alles. Kui tõesti peaks juhtuma, et hommikul ärgates meenub mõne asja ununemine autosse, tuleks esimese asjana avada Uberi rakenduses abisektsioon, vajutada viimasele teostatud teekonnale ning seejärel kadunud esemest teavitamise nupule.”

Tallinnas kliente teenindavate Uberi juhtide sõnul kipub isiklike asjade unustamine autodesse olema hooajaline. Enim teateid unustatud esemetest saabub seejuures sügisel või talvel. See on ka põhjuseks, miks autodesse jäetakse hooletusest kõige sagedamini salle, kindaid ning muid riideesemeid, mis aitavad miinuskraadide kiuste keha soojas hoida. Lisaks unustavad tallinlased autodesse telefone, kotte ning prille.

Seotud lood:

Tallinnas Uberit sõitev Mirell meenutab klienti, kelle ta viis koju sünnipäevapeolt. “Pärast sõitu leidsin ma auto tagaistmelt raamatu ning kuulitõuke kuuli. Tavaliselt unustatakse autosse telefone ja võtmeid, mitte kuulitõuke kuule,” meenutab Mirell.

Teistes Euroopa pealinnades on Uberi juhid oma autodest leidnud ka näiteks fritüüri, pulmasõrmuseid, valehambaid, ülikoolidiplomeid, kitarre ja isegi pulmakleite. On juhtunud ka filmi Pohmakas tüüpi olukordi, kus inimesed otsivad Uberisse unustatud inimesi.

Inimesed Madridis, Varssavis ja Lissabonis unustavad kõige enam asju Uberisse. See ei tähenda aga, et eestlased ka väga hajameelsed poleks. Suurim arv kordi, kui mõni eestlane on Uberi poole unustatud asja otsimiseks pöördunud on 4 korda ühe aasta jooksul. Prantsusmaal on see arv olnud 9, Horvaatias 11 ning Suurbritannias lausa 19. Aga seegi pole veel võrreldav ühe inimesega, kes Brasiilias aasta jooksul 27 korral on suutnud midagi Uberisse unustada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias