Kuumad suveilmad kahekordistasid jäätiste ja arbuuside müüki

 (5)
PREMIA TALLINNA KÜLMHOONE JÄÄTISED
JäätisedFoto: Sven Arbet

Möödunud päevade kuumad ilmad tõid Maxima Eesti kauplustes kaasa arbuuside ning jäätiste ja jää kahekordse müügikasvu, samuti kasvas ligi 40 protsenti vee tarbimine.

"Eelnenud nädala soojad suveilmad avaldusid väga selgelt ka tarbijate ostukäitumises," lausus Maxima Eesti kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets. "Suurim hüpe tarbimises oli läinud laupäeval kui õhutemperatuur oli mitmel pool Eestis isegi 7 kraadi kõrgem kui nädal varem - siis kasvas mitme jahutust ja keelekosutust pakkuva toote müük kauplustes üle kahe korra.

Kuuma suveilma hitt-tooted on Ljubobratetsi sõnul traditsiooniliselt jäätis, vesi ja karastusjoogid ning arbuusid-melonid. "Erinevate jäätiste puhul nägime nädal varasemaga võrreldes müügikasvu vahemikus 40 protsenti kuni 2,5 korda, keskmiselt oli kasv ligi kahekordne," märkis Ljubobratets. "Ka arbuuside ja melonite müük tõusis üle kahe korra."

Lisaks jäätistele kasvas ligi kaks korda ka pakendatud jää müük. Karboniseeritud ja lauavee müük kasvas Maxima Eesti kommunikatsioonijuhi sõnul 40 protsenti ning karastusjookide müük ligi kolmandiku.

Sel nädalal on kõrvuti ilmast tingitud ostukäitumisega Ljubobratetsi sõnul märgatav ka peatselt saabuva kooliaasta mõju. "Kuigi 1. septembrini jääb täna veel 2,5 nädalat, on juba augusti algusega võrreldes märkimisväärselt tõusmas vihikute, märkmike, kirjutamis- ja joonistamistarvete müük," märkis ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias