Laenuandjad Swedbanki peale vihased: miks me peame maksete laekumise eest topelt maksma?

 (89)
SWEDBANK
Foto: Arno Mikkor

Eelmise aasta sügisel rakendunud uue hinnakirja kohaselt hakkas Swedbanki klientidele, kel on tegutsemisõigus krediidiandja, makseasutuse või e-raha asutusena, kehtima makse laekumise tasu – 12 senti iga laekuva makse pealt. See on laenuandjad marru ajanud.

“Inimesed, kes meile ülekandeid teevad, maksavad ju juba teenustasu. Miks me peame laekumise pealt veel eraldi teenustasu maksma?” põrutas Saare Finants OÜ juhatuse liige Andre Sõrm, kelle hinnangul on Swedbanki käitumine natuke arusaamatu, kirjutab Saarte Hääl.

Ettevõtja sõnul ei hakka Saare Finants seepärast siiski panka vahetama, sest see tähendaks omakorda nende klientide teavitamist kontonumbri muutumisest. “Summa ei ole ju iseenesest teab mis suur firma mõistes, aga see, et ühe laekumise pealt võetakse topeltteenustasu nii maksjalt kui ka saajalt, on minu hinnangul lihtsalt veider,” märkis ta.

Üle 20 aasta laenuandmisega tegelenud Saare Kaluri juhataja Tiit Sarapuu tõdes samuti, et laekumistasu rakendamine laenuandjatele pole nende hinnangul kindlasti rõõmustav: “Pank näitab oma jõudu, nad võtavad raha sealt, kus võtta on – kliendina tundub see mulle ebaõiglane, aga ega suurte pankade vastu saa."

Swedbanki Kuressaare kontori juhataja Liilia Mesila ütles, et pank on välja arendanud ning hoiab käigus kiiret ja turvalist maksete edastamise ja vastuvõtmise süsteemi: “On loomulik, et kui teised finantsasutused soovivad kasutada meie infrastruktuuri, kaasnevad sellega meie jaoks kulud ja sellest tulenevalt oleme otsustanud kehtestada sellele kliendigrupile erineva hinnastamise.”

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias