Laenuhädas inimesed maksavad kiirlaenuga tagasi oma probleemseid laene

 (2)
Laenuhädas inimesed maksavad kiirlaenuga tagasi oma probleemseid laene
Foto: Andres Putting

Paljud Eesti inimesed on hädas universaalpankadest võetud laenude tagasimaksmisega ning varasemate laenude tasumiseks võetakse sageli uus, kallim laen, teisest krediidiasutusest, kinnitab BIGBANKi analüüs. Selline käitumine ei paranda inimeste finantsvõimekust, vaid hoopis kahandab.

„Mõistlikum on koormavad laenud tervikuna refinantseerida, millele TNS Emori väikelaenuklientide uuringu järgi kliendid ei mõtle," ütles BIGBANKi juhatuse esimees Kaido Saar.

„TNS Emori uuring kinnitas, et kiirlaenu võtavad reeglina noored inimesed vanuses 20-34 ning ka suure perega inimesed, kellel on 4 või enam last," sõnas Kaido Saar.
„Noorte inimeste kaalutlemata otsuste peale võib esialgu justkui silma kinni pigistada, kuid üle 25-aastastel noortel ja eriti veel lastega inimestel võiks finantskirjaoskus olla piisavalt hea, et enne laenuotsuse tegemist turul olevaid pakkumisi ja protsente põhjalikult uurida."

„Kui universaalpangast võetakse väikelaenu peamiselt kodu remontimiseks või auto soetamiseks, siis teistest krediidiasutustest võetakse laenu peamiselt mõne teise laenukohustuse katmiseks," rääkis Kaido Saar. „Lisaks tasutakse ka teisest finantsasutusest võetud laenuga igapäevaste kulutuste või ravikulude eest. Sellise olukorra vältimiseks on kõige targem kõik laenud tervikuna refinantseerida nii, et väga lühiajalised kuhjunud kohustused muuta pikaajalisemateks mõistliku maksemääraga kohustusteks," lausus Kaido Saar.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias