Laenupakkuja: uutest nõuetest on kliendid vähe teadlikud

 (3)
Laenupakkuja: uutest nõuetest on kliendid vähe teadlikud
Foto: Andres Putting

Tänasest krediidiandjatele kehtima hakanud tegevusloa nõue avaldab turule mõju veel mõnda aega.

2015. detsembris ühena esimestest tegevusloa saanud Credit24 Eesti juhi Mihkel Karu sõnul on praegune seis turul küllaltki ootuspärane. "Kui aasta tagasi oli turuosalisi saja ringis, siis tänase seisuga on tegevusluba olemas 23 teenusepakkujal." Ta lisas, et turg on muutunud järk-järgult. "Alles on ettevõtted, kelle tegevus on kooskõlas seadusega ning kelle jaoks on tegevusloaga kaasnevad nõuded jõukohased," märkis Karu.

Karu hinnangul lähikuud pöördelisi muutusi kaasa ei too. "Kindlasti algab nii teenusepakkujatel kui ka klientidel väike sisseelamisaeg. Järgmised kuud on eelkõige tuleproov paljudele ettevõtetele. Muidugi võib ette tulla reeglite vastu eksimist, kuid arvestades, et tagajärjeks võib olla tegevusloast ilma jäämine, siis ilmselt keegi riskida ei taha," lisas Karu.

Lisaks tõdes Karu, et krediidiandjate ja -vahendajate seadusega seotud info on klientide seas vähe levinud ja teadmatust palju. "Paljud ei ole muudatusest teadlikud ega tea ka, kuidas kontrollida, kas ettevõttel on litsents olemas. Tarbija harimine on üks osa vastutustundliku laenamise põhimõtetest ja selle eest peaks hea seisma kõik turuosalised," ütles Karu.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias