Laevafirma: loodame, et oleme Ionase rikke algpõhjuse leidnud

 (10)
Parvlaeva ootejärjekord  Kuivastus
Foto: Irina Mägi

Saaremaa Laevakompanii loodab, et Itaaliast saabunud ja omal ajal parvlaev Ionast ümber ehitanud firma esindajal on lõpuks ometi õnnestunud parvlaeva korduma kippuva rikke algpõhjus üles leida, kirjutab Saarte Hääl.

"Kui meil need probleemid Ionasega tänavu kevadel pihta hakkasid, siis alguses püüdsime nende lahendamiseks ära kasutada oma kompanii võimalusi. Kui need tulemusi ei andnud, kutsusime appi Eestis praegu saada olevaid oma ala asjatundjaid," kirjeldas Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk parvlaeva rikete pikka saagat.

Tema sõnul on firmade nimekiri, kelle poole laevakompanii abi saamiseks pöördunud on, üpriski pikk. "Kui selgus aga, et seegi tulemusi ei anna, siis ei jäänudki meil muud üle, kui kutsuda viimases hädas appi Itaalias asuva tehase, kus parvlaev ümber ehitati, esindaja," tõdes Rihvk. "Saime aru, et seni oleme enamalt jaolt tegelenud rikke tagajärgede likvideerimisega ega ole suutnud leida selle algpõhjust."

Parvlaev Ionas valmis 1989. aastal Inglismaal, 1990. aastate lõpus ehitati alus Itaalias aga põhjalikult ümber ja müüdi seejärel edasi Kreekasse. "Kuid ilmselt on just nende ümberehitamiste käigus vana ja uue kokkusobitamisel mingi ebakõla tekkinud, mis saigi siin Eestis alusele saatuslikuks," märkis Tõnis Rihvk.

Täpsustuseks lisas ta, et Ionase-tüüpi laevade eripära on, et talvel need ei sõida. „Seismine on aga igale laevale, eriti sellisele nagu Ionas, mis elektroonikat täis, meie rõske talve tingimustes ränk katsumus."

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias