Lapsevanemad ei pea nüüdsest perehüvitisi enam taotlema, piisab ainult veebikeskkonnas andmete kinnitamisest

 (9)
ID-kaardi sertifikaatide uuendamine
Foto on illustratiivne.Foto: Anni Õnneleid

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) sai valmis esimese proaktiivse teenuse, avades oma iseteeninduse, kus esimesena muutusid lapsevanematele taotlustevabaks perehüvitised.

"Lähtume teenuste arendamisel põhimõttest, et kui riigil on vajalik informatsioon olemas, ei pea me seda inimeselt enam üle küsima. Proaktiivsus meie teenustes tähendabki seda, et kui perre sünnib laps, siis rahvastikuregistri sissekanne aktiveerib kõik järgmised teenused, ilma et inimene peaks selleks taotluse esitama," rääkis SKA juht Egon Veermäe.

"Meie perehüvitiste teenus on esimene sündmusepõhine teenus Eestis ja me soovime liikuda täielikult taotlusevabade teenuste suunas," lisas ta.

Praegu saavad lapsevanemad iseteeninduses kinnitada neile tehtud perehüvitiste e-pakkumist. Kui lapse sünd on rahvastikuregistris registreeritud ja talle on pandud nimi, saadab sotsiaalkindlustusamet vanema(te)le e-postiga teavituse perehüvitiste saamiseks. Inimesel tuleb toetuse saamine iseteeninduses kinnitada.

„Pakkumuse kinnitamine on oluline, sest iseteeninduses saab pere enda hüvitisi planeerida, näiteks kumb vanem hakkab saama vanemahüvitist,“ tutvustas uut moodi perehüvitiste teenust sotsiaalkindlustusameti e-büroo juht Kersti Vaikmaa.

Seotud lood:

„Tegime perehüvitiste teenuse võimalikult mugavaks – ei mingit taotlust, ei mingit allkirjastamist, lihtsalt – siin on su raha, millele sul on õigus, tee oma valik,“ rääkis Vaikmaa.

SKA maksab iga kuu 44 miljoni euro eest 156 000 inimesele peretoetusi ja 19 000 inimesele vanemahüvitist.

Järgmisena muudetakse mugavamaks abivahendite saamist ja vanemapuhkusi korraldav süsteem, seejärel pensionid ja sealt edasi kõik teised ameti toetused ja teenused.

Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga sotsiaalkindlustusameti kodulehe kaudu aadressil sotsiaalkindlustusamet.ee või otselingiga iseteenindus.sotsiaalkindlustusamet.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias