Lennujaam annab ammendava vastuse: miks mõned lennufirmad ei kasuta otse terminalist lennukile viivat tõstuksilda?

 (29)
Lennujaam annab ammendava vastuse: miks mõned lennufirmad ei kasuta otse terminalist lennukile viivat tõstuksilda?
Foto: Lugeja pilt

Olenevalt lennufirmast toimub lennukile minek erinevat moodi. Variante on enamasti kaks: sisenemine toimub otse terminaliväravast sild-koridori mööda pardale või siis õuest, sageli bussidega lennukini toimetades ja seejärel treppidest lennukisse sisenedes.

AS Tallinn Airport GH juhatuse esimees Tiit Kepp selgitab, kas asi on hinnavahes või hoopis ajavõidus ning miks just odavlennufirmad sageli reisijaid kõige ebamugavamat teed pidi lennukisse toimetavad.

Hinnavahe sõltub lennujaamast ja selle infrastruktuuri võimalustest. Üldiselt on reisijate lennukisse suunamine reisijatasu üks osa. Ehk siis reisija maksab läbi reisijatasude tema õhusõiduki istmele „toimetamise“ kinni. Lisatasu kehtestama ei peaks.

Tegelikkus aga on selline, et näiteks väiksemates lennujaamades seab sildade (koridor) kasutamisele piirangud just vabade sildade arv tipptunnil.

Näiteks täna on seoses rekonstrueerimisega kasutuses Tallinnas ainult neli silda ja hommikuse tipptunni väljumise korral kui on ühe tunni jooksul kuni kümme väljumist peavad siis kuus väljuvat lennukit kasutama kas siis liigutatavat trappi või siis mõningal juhul õhusõidukisse sisse ehitatud trappi.

Liigutatav trapp vajab aga lisatööjõudu, koolitust, riskihinnangut ja muud ressurssi, mis on aga maapealsele teenindusfirmale lisakulu. Samuti on tavaolukorras lennukisse pääsemiseks vajalik üks trapp. Lisanduv on lisa ja see seega juba maksab. Me räägime summadest alla saja euro tunni kohta.

Peamine, miks odavlennufirmad kasutavad maapealset liigutatavat trappi, on tegelikult kiirus ja ka ohutus. Kui teeninduse aeg maapeal on 20 minutit, siis pea 200 reisija lennukist välja ja uuesti lennukisse on võimalik ainult kasutades kahe trappi (ees ja taga) ja ohutuse mõte on see, et samal ajal lennukit tankides peavad olema mõlemad varuväljapääsud kiiresti kasutatavad ehk avatud ja trapiga varustatud nagunii.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias