Lennukitäis Nordic Aviationi reisjaid ootas Tallinnas poolteist tundi teadmatuses

 (103)
Lisatud selgitused, miks lennuki väljumine viibis
Nordic Aviation ei lenda
Foto: Piia Puuraid

Täna hommikul kell 7.05 Tallinnast väljuma pidanud Nordic Aviationi Adria Airwaysi lend Brüsselisse on lennukitäie reisijatega juba poolteist tundi lennuväljal seisnud.

Tallinna lennujaama kodulehel on reaalajas väljuvate lendude lehel kirjas viide, et Brüsseli lennu värav on küll sulgenud, kuid lennuk pole välja lennanud.

Twitteris säutsus hilinemisest lennukipardalt ka Urmas Paet: "Tervitused NAG-Adriale reisijatelt, kes on praeguseks 1 tund ja 35 minutit oodanud lennukis TLL-BRU lennuki väljalendu."

Nordic Aviation Groupi kommunikatsioonijuhi Liis Veersalu edastusel tõusis pooltäis lennuk Tallinnast õhku lõpuks kell 8.33, pardal 34 inimesega.

„Hilinemise tingis ühe anduri märguanne, mille peale soovis lennuki kapten täpsustada tehnikuga üht tehnilist asjaolu," sõnas Veersalu.

Teise poole hilinemisest tingis de-icing protseduur, mis kätkeb endas lennuki jää- ja lumetõrjet. Tegemist on protseduuriga, mis on sellise külmaga kohustuslik kõigile lennukitele. „Selle protseduuri käigus eemaldatakse lennukilt jää ning seejärel piserdatakse lennuki pinnale spetsiaalne lahus. Kui esimene tilk lahusest lennukit puudutab, tuleb 20-30 minuti jooksul õhku tõusta. Antud juhul viibis see protseduur tehniku nõusoleku taga," selgitas Veersalu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias