Lennureisid Ukrainast Eestisse toimuvad vaatamata valitsuse piirangutele

 (121)
Lennureisid Ukrainast Eestisse toimuvad vaatamata valitsuse piirangutele
Reuters

Vaatamata valitsuse piirangule kõrge koroonariskiga riikidest reisijatele, said soovijad kolmapäeval lennata firmaga Wizz Air nii Tallinnast Kiievisse kui Kiievist Tallinnasse.

Tallinna Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul tuli lennuliiklust piirav korraldus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist liiga hilja, et lennufirmal oleks olnud võimalik lennud ära jätta, vahendab ERR.

Inimestel, kes soovivad Ukrainast Eestisse siseneda, peab olema selleks politsei- ja piirivalveameti (PPA) luba. Neile, kellel lubatakse siseneda, on määratud karantiin.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamäe sõnul toimusid 1. juuli lennud Kiievist Tallinnasse ning Tallinnast Kiievisse lennufirma ärilistel kaalutlustel.

Delfi on varasemalt kajastanud, et eile otsustas valitsus pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse 14. juulini.

Selle tärminini on keelatud Eestist otselennuliine avada Rootsi, Portugali, Valgevene, Ukraina ja Venemaa vahel. Ühtlasi sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias