LHV hoiatab panga nimel saadetud õngitsuskirjade eest


Häkker
Foto on illustreeriv.Foto: Argo Ingver

LHV hoiatab kliente petturite poolt LHV Panga nimel saadetud õngitsuskirjade eest. Pank palub petukirju mitte avada ja linkidel mitte klikkida. Kindlasti ei tohiks sisestada oma andmeid kirjas lingitud veebilehele.

Täna on edastatud LHV panga klientidele õngitsuskirju (pealkirjaga "FW: Teil on võrgus kaks dokumenti"), mis meelitavad kirjasaajaid klikkima kaasasoleval veebilingil. Lingi taga peitub ilmselgete võltsimistunnustega LHV internetipanka meenutav lehekülg, mis üritab klientidelt välja meelitada nende kasutajatunnuseid ja Smart-ID PIN-koode, teatas pank.

"Soovitame klientidel hoiduda selliste linkide avamisest ning kiri kustutada," andis pank nõu.

"Palume internetipanka sisse logides alati veenduda, et tegemist on ametliku pangakanaliga. Sellele viitab korrektne veebilehe aadress, toimivate linkidega ja korrektne lehekülg, veebilehitseja aadressireal nn roheline tabalukk. Internetipanka sisenemisel ei tohiks kunagi sisestada PIN2 koodi, mis on mõeldud vaid tehingute ja lepingute allkirjastamiseks," märkis pank.

Saades pangalt kirja, tuleks panga sõnul veenduda ka saatja õigsuses. LHV saadab kirju lhv.ee-lõpulistelt aadressidelt, LHV-le omase sõnastuse ja formaadiga.

Klientidel, kes on sattunud pettuse ohvriks ja sisestanud oma andmeid võltslehele, palub pank pöörduda LHV klienditoe aadressil info@lhv.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias