Lidl ostis järjekordse kinnistu Tallinnas, sel korral toimiva kaubanduspinnaga

 (72)
Lidl kauplus Leedus
Lidl kauplus LeedusFoto: ALDO LUUD, Õhtuleht

Veebruari alguses ostis tuntud Saksa toidukaupluste kett Lidl Põhja-Tallinnas kuuenda võimaliku koha Tallinnas, kus Eestist tegevust alustades kauplema asuda. Hetkel tegutseb krundil asuvas hoones Rimi supermarket.

8. veebruaril vormistati Lidl Eesti Tallinnas Põhja-Tallinnas asuva Paavli tänav 10 omanikuks, kus praegu asub Sõle Rimi supermarket.

Ostetud kaubanduspinna suuruseks on 1439,5 ruutmeetrit, hoone on kahekorruseline ja selle juurde juulub 3400 ruutmeetri suurune parkla. Varem oli hoone omanik Paavli Estate OÜ.

Kas aga see võib saada esimeseks Lidli kaupluse asukohaks Tallinnas, kuna tegemist on juba toimiva kauplusepinnaga?

Seotud lood:

Rimil plaani lahkuda pole

Rimi Eesti kommunikatsioonijuht Katrin Bats ütles, et Rimi asub selles hoones rendipinnal. „Rendileping kehtib aastani 2023 ja senikaua me kavatseme kindlasti seal opereerida," kinnitas ta.

„Meieni on seni jõudnud info vaid selle kohta, et nüüdseks endine omanik on seda hoonet müügiks pakkunud, kuid rohkem detaile selle tehingu kohta ei tea," rääkis Bats.

„Vaadates praegust tihedat Eesti kaubandusturgu, siis ühel hetkel nad peavad hakkama ka hooneid vaatama, sest kohti, kuhu kaubanduspindu juurde ehitada, jääb vähemaks. Mõeldes sellele, kuidas mõni piirkond on juba kenasti praegu poodidega ära kaetud, siis sellisesse piirkonda ühte kauplust juurde ehitada on keeruline," spekuleeris Bats.

Asukohti veel

Hiljuti, 29. jaanuaril kinnitas Tartu linna valitsus detailplaneeringu Tartus Kalda tee 29 krundi osas, kuhu tõenäoliselt Lidl omanikuna enda kaupluse ehitab. Tartus on Lild huvi tundnud veel kruntide vastu Turu tänaval ja Lõunakeskuse lähistel.

Viimasel ajal on lisandunud ka krunte Tallinnas. Neist eelmine lisandus detsembris ja asub Mustamäel aadressil Karivälja 12, Mustika keskuse lähistel. Tallinnas on Lidlil kokku nüüdseks kuus kinnistut.

Narva plaanib Lidl tõenäoliselt kaht kauplust.

Sügisel ütles Lidli Soome juht Lauri Sipponen ajalehele Kauppalehti, et Saksa odavpoekett kavatseb Eestis ja Lätis kauplused avada 2020. aastal.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias