Lihtne õpetus, kuidas mitte lasta Facebookil enda andmete pealt raha teenida

 (35)
Lihtne õpetus, kuidas mitte lasta Facebookil enda andmete pealt raha teenida
Foto: Tanel Meos

Facebook teatas hiljuti, et laiendab enda reklaamiimpeeriumi. Kasutajate jaoks tähendab see enda privaatsussätete ülevaatamist.

Lisaks sellele, et Facebook vahendab reklaame enda lehel ja tütarplatvormidel (Whatsapp ja Instagram), alustas Facebook reklaamide müümist kõikjale mujale, ka kõigile neile, kel Facebooki kontot ei ole.

Kui juhtud aga olema nende 1,6 miljardi seas, kes Facebooki kontot omavad, hakkab Facebook kasutama sinu andmeid ja netikäitumiste ajalugu, et enda reklaame paremini müüa.

Siin tulevad mängu privaatsussätted. Facebook on andnud enda kasutajatele algusest peale võimaluse kontrollida seda, millisel määral ja kuidas nende andmeid virtuaalse jalajäljena arhiivi salvestatakse, ent nüüd on sotsiaalmeediahiid teinud ühe uue, privaatsust puudutava otsuse enda kasutajate eest juba ära. Ent õnneks on sul võimalus seda ise muuta.

Selleks, et mitte lasta Facebookil enda andmeid reklaamide veelgi kavalamaks suunamiseks ära kasutada, on kolm lihtsat sammu:

1. Arvutis Facebooki kasutades kliki väikesele tabalukule ekraani ülaservas ja vali seadete alt "See More Settings". Mobiilis vali kolme pulgakesega ikoon ekraani paremas servas ja keri alla, kuni näed valikut "Account settings".

Seotud lood:

Kuvatõmmis

2. Vasakul pool ekraanil (või telefonis seadete all) liigu sektsiooni "Ads" juurde üsna lõpus.

Kuvatõmmis

3. Reklaamide sektsioonis saad vastavalt soovile seadeid kas sisse või välja lülitada. Valik, millest oleneb see, kas Facebook kasutab su andmeid kasu teenimiseks, on "Ads on apps and websites off of the Facebook Companies".

Kuvatõmmis

Selle sätte väljalülitamine ei takista Facebooki sulle reklaame näitamast, ent kohtleb su kontot reklaamide mõttes kui "mittekasutajat", kes ei saa enda seinale ja ka väljaspool Facebooki asuvatele reklaamipindadele spetsiaalselt tema jaoks üles ehitatud reklaamikampaaniaid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias