Liit: omavalitsused peaksid aitama lumesahkadega täis lükatud kõnniteid puhastada

 (17)
Lumesadu Tallinna keslinnas
Lumesadu Tallinna keslinnasFoto: Tanel Meos

Kõnniteede hooldust kinnistuomanike mureks jätta on ülekohtune, eriti olukorras, kus omavalitsuse tellitud lumesahad lükkavad sõiduteedelt kõnniteedele üüratud lumehunnikud, teatas Eesti korteriühistute liit.

Liidu esimehe Urmas Mardi sõnul on nad aastaid rääkinud, et lumerohkel talvel on kinnistuomanike koorem ebaproportsionaalselt suur.

"Kojamees lükkab kõnnitee korralikult lahti ja juba paar minutit pärast puhastamist laiutab kõnniteel suur lumehunnik, sest sahk on mööda sõitnud. Kui sahk lükkab kogu lume sõiduteelt kõnniteele, siis kes vastutab lume äravedamise eest?" küsis Mardi.

Seaduse kohaselt on teega külgneva maatüki omanik kohustatud koristama sõidutee ja tema kinnisasja vahel asuvat kõnniteed, sealhulgas tegema lume- ja libedusetõrjet nii, et kõnniteel saaks ohutult liigelda.

Mardi ütles, et kui korteriomanikud peavad ühistu kaudu vastutama mitte üksnes oma hoovi, vaid ka kinnistuga piirnevate kõnniteede libedusetõrje ja lumerookimise eest, lisab see neile hulga rahalisi kohustusi.

"Kohalik omavalitsus võiks võtta selle osaliselt enda kanda või siis ühistud teede korrashoiul rahaliselt toetada – graniitsõelmete jagamisest jääb paraku väheks. Kõik need seisukohad on korteriühistud varasemalt ka oma foorumil tehtud ühisavalduses välja toonud," lausus ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias