LOE, kuhu armastavad eestlased päikesevannide võtmiseks kõige sagedamini reisida

 (17)
Must meri, Bulgaaria
Must meri, BulgaariaVida Press

Eestimaalaste armastatuimad reisisihtkohad päikesenautimiseks on Tai, Indoneesia, Hispaania ja Kreeka, kuid üha rohkem reisitakse Bulgaariasse ja Egiptusesse, selgub reisikindlustuse aastakokkuvõttest.

Varasemate aastatega võrreldes reisivad eestimaalased päikeseotsinguil senise Türgi asemel Bulgaariasse, aga ka taas Egiptusesse, tõdes Salva reisikindlustuse osakonna juhataja Epp Ulfsak. “Eestimaalaste lemmiksihtkohtade seas olid mullu soojamaareisidest endiselt Tai, Indoneesia, Hispaania ja Kreeka. Uue sihtkohana on hakatud üha rohkem reisima Vietnami ning kuna Türgi on pingelise olukorra tõttu praktiliselt valikust välja kukkunud, siis taas on avastatud Egiptus ja uue populaarse sihtkohana Bulgaaria,“ ütles Ulfsak.

Reisil juhtunud õnnetustest ja haigestumistest andsid mullu tooni erinevad viirushaigused: kurgu-, kõrva- ja hingamisteede nakkused ning soojamaareisidele tüüpiliselt kõhuviirused. “Viirushaiguste kõrval tuli reisidel üsna sageli ette ka erinevaid libastumistest ja kukkumistest tekkinud traumasid,” selgitas Ulfsak ning lisas, et eriti sagedasti juhtub tõsiseid vigastusi just pigem suusapuhkuste ajal ning lähikuud veebruar ja märts toovad selles osas kahjuks tavapäraselt ohtralt lisa.

Terroriohu kasvuga kogu maailmas on inimeste huvi hüppeliselt suurenenud terrorismiga seotud kahjude korvamiseks. “Eriti järsult kasvab terrorismikaitse vastu inimeste huvi vahetult pärast terroriakti toimepanekut,” lausus Epp Ulfsak.

Seotud lood:

Kulukaimad reisikindlustuse juhtumid puudutavad raskemaid haigestumisi või õnnetusi, millega on seotud mitu inimest ning kus kannatanut peab kohapeal jääma toetama pereliige või spetsiaalse väljaõppega inimene. “Sageli vajab kannatanu sellistel puhkudel pikemat haiglaravi, lähedaste tuge kohapeal ning hilisemat kojusõitu eritranspordiga,” ütles Ulfsak.

2016. aasta kokkuvõttes maksis kindlustusfirma reisikahjusid ligikaudu 900 000 eurot, millest viiendik maksti välja detsembrikuus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias