LOE, miks politsei jõuga eilselt NAGi lennult reisija eemaldas

 (49)
Lend Brüsselisse
Foto: Delfi lugeja

Eile õhtul Tallinnast Brüsselisse startinud Nordic Aviation Groupi lend viibis, kuna kahtlase käitumisega reisija omal soovil pardalt lahkuma ei nõustunud.

Nordic Aviation Groupi pressiesindaja Liis Veersalu sõnul paluti kõnealusel reisijal lennukist lahkuda tema kahtlust äratava kummalise käitumise tõttu.

„See äratas juba varem ka lennujaama töötajate tähelepanu," lisas Veersalu.

Nordic Aviationi/Adria Airwaysi Tallinn-Brüsseli kapteni otsusel ja pardameeskonna toel sündis otsus reisija lennukist eemaldada.

„Vastavalt kehtivatele seadustele, Adria Airways veotingimustele, neist tulenevatele õigustele ja toetuvalt lennuohutusele, võttis vastava otsuse vastu konkreetse lennu kapten. Kuna reisija keeldus vabatahtlikult lennukist väljumast ning parda- ja julgestusmeeskonnaga koostööd tegemast, sekkus olukorda politsei, kes reisija kaasa viis," selgitas Veersalu.

Ta täpsustas, et kõnealune reisija ei olnud agressiivne vaid käitus kummaliselt. „Meie pole õiged inimesed, et anda hinnangut, kas inimesel oli vaimne tervis korrast ära või oli midagi muud, aga lennumeeskonnal on kohustus tagada lennuohutus. Reisija meeskonnaga koostööd ei teinud, ta keeldus sellest," täpsustas Veersalu.

Lennujaama territooriumil liikudes julgestusmeeskond sellist reisijat esialgu ohtlikuks ei pidanud.

Alati ei pruugi aga reisija lennult eemaldamise põhjuseks olla midagi kriminaalset. "Kui reisija millegi vastu ei eksi, aga tema käitumine või ütlemised äratab kahtlust, siis otsustab lennuki kapten, kes reisi kaasa teeb. Alati peab olema põhjendus, see võib olla ka tunnetuslik, aga põhjus peab olema," märkis Veersalu. Ta toob kõnealuse reisijaga mitte seotud näite, mille järgi on näiteks joobes inimesel võimalik kõik väravad läbides lennuki pardale jõuda, kui suudab eeskujulikult käituda.

Seotud lood:

„Ta võib jõuda kõikidest väravatest läbi ja lõpuks pardale välja, aga kui lennuki meeskond võtab vastu otsuse, et see joobes inimene ei peaks lendama, siis see otsus läheb rakendamisele," märkis Veersalu ning rõhutas, et antud juhutumi puhul polnud reisija teadaolevalt joobes.

Nordic Aviationi lennult politsei abiga eemaldatud reisija reisis üksinda. Veersalu kinnitusel hüvitatakse tema lennupilet täies ulatuses ja see kehtib ka teiste analoogsete juhtumite korral, kui kapten koos pardameeskonnaga otsustab, et mingi reisija kahtlust äratab ja ohutuse tagamisel reisima ei peaks.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütles Delfile, et eile õhtul kella 18.30 ajal palusid lennujaama personal ja turvatöötajad politsei abi, et toimetada Brüsselisse väljuma pidanud lennuki pardalt ära reisija.

"Otsest õigusrikkumist inimene toime ei pannud, kuid tema käitumine oli selline, mis tekitas lennuki personalis kahtlusi ning turvalisuse tagamiseks otsustas kapten, et reisi jätkatakse ilma konfliktse reisijata," selgitas Uldrich. "Kuna inimene käitus bravuurikalt ning keeldus lennukist lahkumast, palutigi politseinike abi. Naine oli kaine, kuid käitus häirivalt. Pärast lennukist väljumist kontrollisid meie ametnikud isiku andmeid, temaga vesteldi ja selgitati lennukist väljatoomise põhjusi. Inimene mõistis oma eksimusi ning pärast vestlus lubati tal lennujaamast lahkuda."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias