Loe, millised on tänavuste jõulude populaarseimad tehnikakingid

 (2)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Jõulud on küll veel mõne nädala kaugusel, kuid juba saab varajaste kingiostjate eelistuste põhjal nimetada terve rea tehnikatooteid, mida inimesed tänavu kingikotti panevad. Telia toob mõned trendid välja.

Jõulupühade eel on klientide ostueelistused küllaltki erinevad ning võib öelda, et tänavusse kingikotti lähevad arvutid, telerid, telefonid ning erinevad meelelahutus- ja spordiseadmed. Harvad pole ka korrad, kui enne pühi tullakse koos perega endale esindusse ühist jõulukinki valima. Sellisel juhul langeb valik enamasti seadmele, mida saavad kasutada kõik pereliikmed: uus televiisor või (tahvel)arvuti.

Nutitelefonide arvestuses on tänavused müügihitid suuremate tootjate (Apple, Samsung, Huawei) jõulukampaania fookusmudelid. Odavamas hinnaklassis müüvad kõige paremini Huawei P9 Lite ja Huawei P8 Lite ning Samsung Galaxy A3. Kõik nimetatud tooted jäävad hinnalt alla 230 euro. Keskmises hinnaklassis eelistatakse Huawei P9, Samsung Galaxy A5 ja Sony Xperia Z5 mudeleid hinnavahemikus 299-399 eurot. Kallimas hinnaklassis on selgelt kõige populaarsemad iPhone 7 ja iPhone SE.

Telerite seas on esile kerkinud kolm toodet ning jätkub juba varasem trend, kus inimeste väga selge eelistus on vähemalt 40-tollise ekraaniga televiisor. Esimesel kohal on 40-tolline Hitachi mudel. Üha enam langeb klientide valik Samsungi 43-tollisele UHD mudelile (469 eurot). Kolmandana mahub valikusse 49-tolline LG mudel (569 eurot).

Seotud lood:

Aina enam leiavad tee kingikotti ka droonid. Näiteks on populaarsed DJI Phantom 4 (1269 eurot) ja veidi odavam DJI Phantom 3. Kaamerate valikusse mahub veel ka aktiivsuskaamera Gopro HERO5 Black.

Paljude klientide jaoks on sobiv jõulukink aga hoopis mõni heliseade, olgu selleks siis kõrvaklapid või kõlarid. Kõrvaklappide poolelt on hetkel esimene eelistus juhtmevaba JBL E55BT, mis on armastatud mudeli E50BT järeltulija. Hinnatud on ka AKG Y50BT kõrvaklapid, mis on samuti juhtmevaba tehnoloogiaga.

Kõlarite vaates on esimene valik kompaktne JBL Go kõlar, mille hind jääb alla 30 euro. Järgnevad JBL CHARGE 3 Black ning Harman/Kardon Onyx 3.

Sülearvutite puhul mahuvad esikolmikusse kaks odavama ja üks kallima hinnaklassi mudel. Hetke kõige eelistatuim süler on HP 255 G5 (299 eurot). Järgneb Apple Macbook Air (949 eurot) ning kolmandana Lenovo IdeaPad 110-15IBD.

Mida aasta edasi, seda enam eelistavad kliendid kinke osta e-poe vahendusel. Kui eelmisel aastal oli Telia e-poe osakaal kogu kaubamüügist 23 protsenti, siis tänavu on see kerkinud 27 protsendini.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias