Loetud päevad paroolikaartide lõpliku kadumiseni. Palju on suurpankade kliente, kel muid autentimisvahendeid polegi?

 (56)
Koodikaardid
KoodikaardidFoto: Hendrik Osula

Swedbank kaotas paroolikaartide kasutamise võimaluse tänasest, SEB-s kaovad need 4. veebruariks. Uurisime pankadelt järgi, palju kasutajaid veel järel on.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ede Raagmetsa sõnul on kuskil 20 000 klienti, kes on viimaste kuude jooksul kasutanud internetipanka sisselogimisel ainult paroolikaarte.

"Paljudel neist võib alternatiivne autentimisvahend ka juba olemas olla, kuid meie süsteemides see ei kajastu, kuna nad ei ole seda veel sisselogimiseks kasutanud," selgitab Raagmets.

Klientidel, kel on keeruline ühe või teise alternatiivi kasuks otsustada, soovitab Raagmets tulla panga esindustesse. "Meie nõustajad aitavad õige valiku teha ning näitavad, kuidas uut autentimisvahendit kasutada," ütles ta.

SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmanni sõnul on koodikaartide kasutajaid alles veel veidi alla tuhande inimese, ehk siis alla ühe protsendi kogu klientuurist.

"Kuna oleme paroolikaardi väljakutsega tegelenud terve 2018. aasta ja plaanipäraselt viisime omi kliente uutele autentimisvahenditele, usume et 4. veebruariks toimub meie pangas lõplik üleminek uutele autentimisvahenditele," usub Piilmann.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias