LÕPLIK TABEL: Vaata, millised Eesti restoranid hinnati tänavu parimateks

 (46)
Restoran Neikid
Foto: Rauno Volmar

Eesti 50 parimat restorani on nüüdseks ajalugu. Edetabelit asendab Eesti Maitsete restoranijuht. Esialgu kõhnuke, kuid iga järgneva aastaga kindlasti sisu juurde koguv. Restorane hinnates kasutati White Guide Nordicu metoodikat koos nende restoranijuhiga. Seetõttu jaotatakse restoranid nüüdsest alates tulemuste põhjal kategooriatesse.

Restorane hindavad toidumeedia esindajad. Neid on kokku 30, Eestist 12 ja välismaalt 18. Iga kohta hinnatakse erinevatel aegadel mitu korda ja nii, et pooled hindajad on kodumaalt ja pooled mujalt.

Hindajad külastavad söögikohti nende teadmata. Nad otsustavad ise, mida tellivad ning tasuvad ise ka arve. Hindamiseks kasutatakse metoodikat, mille on aastate jooksul välja töötanud Rootsi restoranijuht "White Guide".

  • Suurim punktide arv, millega ühte restorani võib hinnata on 100.
  • Toidu eest maksimaalselt 40 punkti (17-21 rahuldav, 22-27 heal tasemel, 32-35 eristuv kokandus, kohalik meistriklass, 36-40 hiilgav kokandus, rahvusvaheline meistriklass).
  • Jookide eest kuni 20 punkti (8-10 rahuldav, 11-13 hea, 14-17 eristuv jookide pakkumine, kohalik meistriklass, 18-20 rahvusvaheline meistriklass).
  • Teeninduse maksimum on 25 punkti (8-12 rahuldav, 13-17 hea, 18-22 kohalik meistriklass, 23-25 rahvusvaheline meistriklass).
  • Miljöö eest on kõige kõrgem punktisumma 15 (5-7 neutraalne, 8-10 võrdväärne ülejäänud elamusele, 11-13 annab ülejäänud elamusele lisaväärtust, 14-15 on iseenesest tulemist väärt).
Seotud lood:

Hindamise tulemuste põhjal jagatakse restoranid kategooriatesse:

  • Rahvusvahelisse meistriklassi kuulub restoran, mis saab kokku vähemalt 80 punkti, millest vähemalt 36 on toidu eest.
  • Meistriklassi kuulub restoran, mis saab kokku vähemalt 75 punkti, millest vähemalt 32 on toidu eest.
  • Kõrgklassi kuulub restoran, mis saab kokku mitte vähem kui 67 punkti, millest minimaalselt 28 on toidu eest.
  • Väga heaks hinnatakse restoran, mis saab kokku mitte vähem kui 60 punkti, millest minimaalselt 22 on toidu eest.

Meistriklassi restoranid

Eesti restoranide edetabeli moodustavad meistriklassi restoranid. 2016. aastal on Eestis üks rahvusvahelise meistriklassi ning viis kohaliku meistriklassi restorani. Eesti meistriklassi ja kõrgklassi restoranide (kokku 25) tutvustused leiab ka White Guide Nordicu 2016. aasta väljaandest.


Kõrgklassi restoranid

Eesti restoranielus oli tormiline aasta. Sündis mitu uut ja väga ambitsioonikat restorani. Ootamatult palju valdkonna olulisi tegijaid vahetas töökohta.

2016. aastal on Eestis 19 kõrgklassi restorani.


Väga head restoranid

2016. aastal on Eestis 30 väga head restorani. See arv ei ole lõplik. Kui aasta jooksul toimuvate hindamiste tulemusena leidub söögikohtasid, mis küündivad väga hea tasemeni, siis lisame ka need loetellu.


Restoranid

See nimistu koosneb söögikohtadest, mis praegu veel väga heaks ei kvalifitseeru, kuid palju puudu ka ei jää. Seepärast ei ole nende nimede taga hindepunkte. Kõigele vaatamata on kindlasti tegemist Eesti keskmisest tasemest paremate ning eristuvate söögikohtadega, mida soovitame külastada. Kuivõrd nimistu täieneb, tasub sellel silm peal hoida:

Argentiina
Beerhouse
Hermitage
Manna La Roosa
Meistri Lyon
Nero
Platz
Purtse kindlus
Rucola
Seller
Teletorn
Trofe
Truffe
Vihula

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias