Lugeja kahtlustab: Talleggi kanafilee pakkides on kana vähem kui lubatud!

 (33)
Lugeja kahtlustab: Talleggi kanafilee pakkides on kana vähem kui lubatud!
Foto: Lugeja pilt

Delfi toimetusega võttis ühendust lugeja, kes kaalus kodus üle Talleggi broilerifilee tükid ning leidis, et pakendil on kaaluinfo tegelikkusest suuremana näidatud. Talleggi väitel võib pildi põhjal öelda, et klient kaalus kana valesti.

Lugeja kiri: "Sooviks jagada teiega oma pettumust Talleggi toodetest. Nimelt sai soetatud 400-grammine pakk Talleggi broilerifileed. Kolm pakki Ning lubatud kogusest kanalihast oli asi kaugel! Puudu oli ligi 50 grammi liha! Tõesti ei soovita inimestel osta Talleggi tooteid! Saab petta!"

Kommenteerib HKScan Estonia kvaliteedijuht Priit Dreimann.

Talleggi Tabasalu tehases kaalutakse kõik tootepakendid eraldi kontrollkaalul üle ning alakaalulistele pakenditele pakkeseade etiketti peale ei pane. Kuna toode on jõudnud kauplusesse, tähendab see, et toode on pakkeliinil ilusti kvaliteedikontrolli läbinud. Uurides tarbija poolt tehtud fotot, on samuti näha, et toode koos pakendiga kaalub üle 400 grammi, lausa 420 grammi.

Tarbija on toodet valesti kaalunud, kuna toode ulatub osaliselt üle kaalu serva.
Priit Dreimann

Kuigi pakendil on märgitud toote kaaluks 400 grammi, on toode tegelikult hoopis ülekaalus. Vaadates ülejäänud fotosid, siis on näha, et tarbija on toodet valesti kaalunud, kuna toode ulatub osaliselt üle kaalu serva, mistõttu on osa toodet kaalult välja jäänud ja selle tulemusel ei ole fikseeritud toote korrektne kaal.

Antud toote pakkematerjalide standardkaal, st vahtplastalus koos kile ja etiketiga moodustab kokku 8 grammi. Tarbija fotol olev kaal on fikseerinud aga tühja pakendi kaaluks 66 grammi. Kuna need andmed ei vasta tegelikkusele, siis tekib kahtlus, kas tarbija köögikaal on ikka nõuetekohaselt kalibreeritud, et väga kergete asjade kaalumisel õigeid andmeid näidata.

Arvestades, et pakkematerjali tegelik kaal moodustab toote kogukaalust vaid 8 grammi, siis antud juhul peaks kujunema tarbija poolt saadetud fotol oleva toote netokaaluks, st liha kaaluks 412 g. Antud juhul me ei tuvasta probleemi toote alakaalulisusega ning tundub, et tegemist on arusaamatusega. Samuti soovitame tarbijal kontrollida oma köögikaalu töökindlust.

Oleme tänulikud, kui tarbijad pöörduksid alati oma murega eelkõige otse meie klienditeenindusse, vaid nii saame küsimused ja arusaamatused kõige kiiremini ning asjatundlikumalt lahendatud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias