Lugeja: kas taaraautomaat võtab Coca-Cola jõuludisainiga lipsuga pudelit vastu?

 (42)
Coca- cola
Coca- colaFoto: Vallo Kruuser

Eile kirjutas Vene Delfi lugeja oma murest, kuidas jõuludisaini saanud Coca-Cola pudelid on keskkonnavaenulikud, sest sildita pudelit ei ole võimalik pandipakendina tagastada.

Coca-Cola tõi jõuluhooajaks müügile 0,5 liitrise pudeli, mille etiketi riba sikutades moodustub pakendile lips. Ettevõtte eesmärk oli hõlpsasti teha pudelist kingitus, millega saaks oma lähedasi pühade ajal rõõmustada.

Kuna aga pudeli sildistus kaotab loetava ja/või skänneeritava kuju, kui etikett lipsuks sikutada, leidsid mitmed tarbijad õigustatult, et sel moel jääb sadu plastikpudeleid tagastamata.

Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht Jaanus Pauts tõdes, et tarbijate seas on tekkinud segadus, kas lipsuga tühja pudeli saab ikka taaraautomaati tagastada.

"Saab küll, kuna pudeli kood on lipsuriba küljes ning see on võimalik lihtsasti tagasi kleepida. Kui tarbija soovib pudeli taaraautomaati tagastada, siis kindlasti ei tohiks lipsu pudeli pealt eemaldada," selgitas Pauts.

Coca-Colal on ühe tarbija tehtud video, kus näidatakse, kuidas sildist lips teha ja kuidas siis lipsust omakorda etikett tagasi pudelile saada, et seda võimalik tagastada oleks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias