Lugeja: pidin tankla kütuse-apsaka tagajärgedega ise toime tulema

 (11)
Action-3
Foto: Ilmar Saabas

Kütusefirma Olerex andis eile teada, et nende Õismäe tanklas sattus töötaja eksimuse tõttu bensiini 95 hulka ekslikult vähesel määral diislikütust. Nii mõnigi lugeja oli nende õnnetute hulgas, kes tanklast diislisegust bensiini ostis. Paraku tuli neil omal käel hakkama saada ning ettevõtte poolt lubatud autoabile nad enda sõnul loota ei saanud.

"Tankisin ka seda sama bensiini. Auto tegi jah külmalt sellist häält nagu oleks detonatsioon mootoris ja hiljem ei läinud esimese korraga käivitades käima (aga seda on Mondeoga ennegi juhtunud). Falcki autoabi ütles, et viivad auto kohe sobivasse teenindusse, aga kui on mingi tehniline rike ja selgub, et see ei ole sellest Olerexi bensiinist põhjustatud, siis maksad ise nii transpordi kui ka remondi kinni. Kuna võtsin õnneks pool paaki, öeldi Fordi esindusest, et lase teine pool 98-t täis, Zetec mootor kannatab nii mõndagi. Aga üldiselt jättis see Olerexi suhtumine väga kummalise mulje, et hakka hiljem nendega vaidlema, mis siis tegelikult viga oli."

"Tankisin sealt täispaagi ja kahjuks ei võtnud keegi minuga Olerexist ühendust, kuigi samal õhtul vormistasin ennast püsikliendiks ja andmed värskelt kõik olemas. Auto tänasest remondis, kolm päeva jalamees ja täiesti juhuslikult avastasin artikli, millest selgus, milles viga...ei ole meeldiv!"

Vanemate autode omanikud olid aga veendunud, et nende autole ei teeks pisut diislit bensiini hulgas midagi.

"Siis läks veel hästi, törts diislit bensu sisse üldjuhul suuremat kahju ei tohiks teha, vanematele autodele kindlasti mitte. Kunagi  bensiinikriisi ajal sai teadlikult bensiinile dislat hulka lisatud.
Aga mul õnnestus ühest bensukast saada bensiini asemel pruunikat bensiinihaisulist vett. Õnneks oli tegu vana autoga ja peale küttesüsteemi puhastamist töötas mootor jälle."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias