Lugeja riidleb: Pärnu ranna WC-s peavad naised tualettpaberit nõutama kerberoseproualt, kes pühkijaid selle "lüpsetamise" eest manitseb

 (118)
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Facebookis levib postitus, mille autor ei ole rahul sellega, et Pärnu ranna avalikus WC-s peavad naised valvuritädikese käest eraldi paberit küsima, samas kui meeste tualetis on paber olemas.

„Juba teine kultuuri-/seksismišokk nende kahe nädala jooksul, mil Eestis olen olnud. Olen Pärnu rannas, tahtsime mehega tualettruumi kasutada. Paari tunni eest, kui sama tualettruumi kasutasin, märkasin, et vetsus paberit polnud. Tualettruumi ees istus kerberoseproua, kes valvas vetsupaberirulli. Ei osanud esimesel korral ette mõelda ja paberit küsida," kirjutas postituse autor Facebookis.

Foto: Kuvatõmmis / Facebook

Fotol on kõnealune WC.

Teisel korral oli ta juba enda sõnul targem ja hõikas ka mehele, et ärgu unustagu paberit kaasa võtta, mispeale kerberoseproua oli öelnud: "Meeste WC-s on paberit! Nende paberit ei pea valvama! Naised ei oska paberit kasutada, naised alati lüpsetavad paberit ja raiskavad!"

"Et siis Pärnu linna maksumaksjad - võtke teatavaks, et selle asemel, et ka naistele avalikku WC-sse piisavas koguses tualettpaberit varuda, on hoopis palgatud täisajaga inimene, kes küsimise peale sulle ühe lehe peldikupaberit annab, sest muidu sa hakkad seda "lüpsetama". Ilmset kasutame tõesti meestest rohkem paberit - anatoomia on selline. Minu jaoks oli see olukord nii naljakas, et ma hakkasin kõva häälega naerma... Aga peaks vist hoopis nutma.“ kirjutas postituse autor.

Seotud lood:

Vastab Pärnu linna avalike suhete juht Anu Juurma-Saks:

"Linn ei ole võtnud eraldi inimest avalikku WC-sse tööle. Postituses olev väide, et tööle on võetud ekstra inimene, kes paberit jagab - see ei pea paika. Võiks lausa öelda, et on vale. Päris huvitav, kust inimene sellise info sai, et sellist asja kirjutab?

Nüüd siis pikemalt. Linnavalitsusel on leping OÜ-ga Püksid, kes üldkasutatavat tualettruumi (seda, millest jutt) haldab ja seal 1. maist kuni 15. septembrini tualett-teenust pakub. Ühtlasi on neil ka kohustus hoida ruumid igapäevaselt puhtana ja veenduda ruumide korrasolekus vähemalt kord ühes tunnis.

Nüüd jõuamegi prouani, kellest jutt. Vastavalt lepingule vaatab ta kord tunnis olukorra WC üle. Et ta ei jaga seal ainult WC paberit, vaid hoiab olukorral silma peal. Iseenesest oleks ju tõesti väga imeline, kui WC-d ei peaks üleüldse koristama, aga seda ei kujuta ma hästi ette. Lisaks, väga kurb on see, et meie inimesed ei oska või ei taha ruume endast korralikult maha jätta. Pigem on see kultuurišokk."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias