Lugejad: aastaid on kaagutatud ülikiirest internetist, aga kus see reaalselt on?

 (82)
Lugejad: aastaid on kaagutatud ülikiirest internetist, aga kus see reaalselt on?
Foto: Tiit Blaat

Eile teatas Elion, et teeb muudatusi internetipakettide hindades ja kiirustes, mis tähendab, et umbes 90 000 kliendil tuleb hakata interneti eest rohkem maksma. Lugejad reageerisid uudisele tuliselt. Ühelt poolt valmistas mõistagi meelehärmi hinnatõus, ent enamgi veel kurdetakse teenuse kvaliteedi üle. Mitmed tõdevad, et lubatud kiirusega internet on tegelikkuses nende jaoks kättesaamatuks jäänud - mõnedel on põhjused tehnilist laadi, teised aga elavad kohas, kus vajalikku teenust üldse ei pakutagi.

„Olude sunnil kasutan Elioni 12Mb ühendust, mis ei vasta ootustele - lülitan kõik välja ja kiirus üle 10Mb  ei lähe ja ettevõtte põhjendus, et 2Mb on reservis, mind eriti ei rahulda, sest lubatakse 12. Mida aeg edasi, seda rohkem probleeme tekib, tv kanalite vahetus on jupsima hakanud , õnneks sellest uuest Nuti-TVst pääsesin," kirjutas Tõnu Tallinnast.

„Mul peaks olema 100Mb, aga tegelikult hea, kui 50 kätte saad. Olen korduvalt sinna pöördunud ja ei midagi!"

„Mind ei morjenda niivõrd see hinnatõus 1-2 eurot viie aasta jooksul, vaid see, et selle hinnatõusu eest reaalselt ei tehta mitte midagi. Juba mitmeid aastaid on kaagutatud oma nn. tulevikuvõrgust ja ülikiirest internetist, aga kus see reaalselt on? Jah, see on terves reas mu naabermajades olemas, aga minu majja ei ole suudetud tirida juba neli aastat seda võrku. Tartu kesklinna piirkond, majas 32 korterit, võiks nagu suuta punnitada, 100m raadiuses on kolm maja, kus see sees on, aga siiski ei suuda siia kuidagi tirida," jagas Tartu kesklinnas elav lugeja oma kogemusi.

Seotud lood:

Paljud lugejad tõid esile asjaolu, et 12/1 paketi kiirus on palju aastaid sama olnud ja see ei ole enam kaasajale kohane: „Millal tõusevad 12/1 paketi kiirused? Need on juba kümme(!!!) aastat samad olnud! On aasta 2014 ja 1mb uploadiga pole midagi teha!"

„12/1 on ikka üsna nukker kui 2 telekat ja 3 läpakat taga. 50 meetri kaugusel on kortermajad. Seal juba aastaid naudivad korralikku netti. Elan Nõmmel."

„Juba vähemalt aasta olen Elioni mangunud, et tahan kiiremat kui 12/1 ühendust ja olen valmis ka rohkem maksma. Siiamaani on mind viisakalt pikalt saadetud, st, Viimsi poolsaare keskel Pringi külas pole võimalik Elioni kaudu kiiremat internetti saada."

Maapiirkonnas elava lugeja jaoks jäävad teatud teenused paraku kättesaamatuks: „Fiiber optiline kaabel (valguskaabel) on parim lahendus, aga seda pakutakse ainult suuremates asulates ja linnades. Meie kodus (elame maal) on valguskaabel 1 km kaugusel maantee ääres, aga ühenduda me sellega ei saa, kuna kaabli ehituse käigus ei ehitatud küla teede otsa liitumispunkte. Oleksin valmis maksma selle 1 km kaabli paigalduse eest, aga ettevõttest öeldi, et pean maksma ka aparatuuri eest, mis sinna maa alla pannakse liitumispunktiks ja see pidi mitmeid tuhandeid eurosid maksma minema.
Praegu maksan Elisa kõige kõvema 4G paketi eest 40 eurot kuus ja saan kiiruseks ~15/15 mega. Lahjemat paketti ka ei taha võtta, kuna neil on see mõistusevastane kasutamise limiit, mis mul üldiselt enne kuu lõppu täis saab. Nii et kelleni optika ei ulatu, saab kasutada mobiilset internetti. Kah mul kiire internet - kui mõõtes on kiirus 15 mega, aga kahes arvutis korraga youtube´i hd video ei jookse. Ehk kiirust oleks nagu piisavalt, aga netis surfates on ikka selline tunne, et istud 3G neti taga."

„Meie külas lubas Elion möödunud aastal valguskaabli kõigisse eramajadesse panna 190 € eest, paraku on siiamaani vaikus."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias